Afrika Su Kuyusu Açma

Afrika Su Kuyusu Açma

Yaşamın en temel ihtiyaçlarından biri sudur; maalesef ki dünyanın birçok bölgesinde su kıtlığı vardır. Ülkemiz koşulları açısından bu konuda oldukça şanslıdır ancak Afrika başta olmak üzere birçok yerde ciddi su sıkıntıları baş gösteriyor. Derneğimiz Afrika su kuyusu açma yardımları topluyor ve bölgedeki insanlara sizin bağışlarınız sayesinde destek oluyor.

Susuzluk Verileri Nasıl? 

Ülkemizin su kaynakları bakımından oldukça verimli olması nedeniyle şanslıyız ancak herkes bizim kadar kolaylıkla suya ulaşamıyor. Dünyada yaklaşık olarak 800 milyon insan su sıkıntısı çekiyor. İçme suyu bulmak özellikle Afrika için çok büyük bir problem haline gelmiş durumdadır.

Susuzluk sorunu yalnızca içme suyu ile de sınırlı değildir; yaklaşık 145 milyon insan da su ihtiyacını karşılamakta sıkıntı çekmektedir. Çoğu insanın suya erişim süresi bile oldukça uzundur. 

Susuzluk verileri dikkate alındığında birkaç yıl içinde dünya nüfusunun yarısının su sıkıntısı çekmesi bekleniyor.

Neden Su Kuyu Çalışması?

Afrika su kuyusu açma çalışmaları ile oradaki insanlara temiz ve sağlıklı içme suyu sağlanacak! Dünya Sağlık Örgütü ve UNİCEF’in yaptığı açıklamalar durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. Buna göre dünyada 6 kişiden biri içme suyuna erişemiyor, yeterli miktarda suya sahip değiller!

İçilen suların ise temiz olduğunu söylemek maalesef ki mümkün değil! Kirli, temiz olmayan suların içilmesi insanları hastalandırıyor, salgınlar Afrika gibi ülkelerde bu nedenle çok yaygın olarak görülüyor.

Susuzluk, kirli su içme vb. nedenlerden ötürü çoğunluğu henüz çocuk olan her gün yaklaşık 10 bin kişi hayatını kaybediyor! Bu çok ciddi bir rakam ve su kıtlığının insan hayatını nasıl tehdit ettiğinin bir göstergesi! 

Kur’an’ı Kerim’de de belirtildiği gibi fakirlik ve yoksunluk nedeniyle çok zor koşullara yaşamak zorunda olan, ağır hastalık ve sorunlarla uğraşan insanlara yardım etmek büyük sevap kazandırıyor. Vicdani olarak rahat olmamız için de onlara el uzatmalıyız. 

Beşir Derneği olarak su kuyusu projeleri ile Afrika’da su kıtlığı çeken insanlara yardım bağışları topluyor, faaliyetlerimizi büyük bir özenle sürdürüyoruz.

Afrika Su Kuyusu Bağış Sistemi Nasıl İşler?

Afrika su kuyusu açma ile bu bölgedeki insanların çok uzun km’ler katedip, suya ulaşmalarını engelliyor; daha kolay biçimde temiz su kaynağına erişebilmelerini sağlıyoruz. 

Su kuyularının açılması Afrika insanlarının kendi yaşadıkları alanlarda içme suyuna ulaşabilmeleri için büyük önem taşıyor. Siz de Beşir Derneği olarak açmış olduğumuz bu Afrika su kuyuları projesi için 1 TL bile olsa katkıda bulunabilirsiniz! 

Bölgedeki yapıya göre farklı su kuyuları açılmaktadır. Makaralı, tulumbalı, güneş veya elektrik enerjili su kuyuları açılabilir. Kuyularımızın en az 40 metre derinliği bulunuyor çünkü sağlıklı içme suları minimum bu derinlikten çıkartılabiliyor. 

Kuyularımızdan en yüksek faydanın alınması ve Afrika insanları tarafından uzun süreli kullanılabilmesi için her türlü önlemi göz önünde bulunduruyoruz.

Afrika Su Kuyusu Bağışları Nasıl Yapılır?

Afrika su kuyusu açma projelerimiz için bize yardımcı olabilir; siz de su kıtlığı çeken insanlara çare olabilirsiniz. Su kuyusu bağışlarınızı göndermek için birden fazla yöntem vardır.

Hz. Muhammed sav tarafından da sıkça dile getirildiği gibi yardımlaşmak büyük bir erdemdir. Doğumgünü, düğün gibi özel anlarınız için de bağışta bulunabilir, hayır işleminin huzurunu ve mutluluğunu yaşayabilirsiniz. 

Afrika’daki mazlum insanlara hayır yapmak, yardım etmek istiyorsanız Cep telefonlarınızdan SMS atabilirsiniz. “Su” yazıp, 4012’ye gönderin. Online ödeme yöntemlerini, havale/EFT sistemlerini de bağışlarınız için tercih edebilirsiniz.

İyilik hediye sertifikası alarak özel günlerinde sevdiklerinize çok değerli ve hayırlı bir hediye gönderebilirsiniz. 100 TL ve üzeri bağışlarınızda mesajınızı ve notunuzu da bize iletin. Sizin adınıza iyilik hediyesi sertifikasını onlara gönderelim.