Afrika’ da Kuyu Açtırmak Bedeli

Afrika’ da Kuyu Açtırmak Bedeli

Dünyanın en kurak bölgelerinden biri olan Afrika’da kuyu açtırmak bedeli üzerine bağışlar toplayarak ve projeleri yürüterek, sizden gelen bağışlar sayesinde ailelerin ve çocukların temiz su ihtiyacınız karşılamaktayız. Allah’ın (cc) bizlere verdiği nimetlerden yararlanmayan kardeşlerimizin, bu zor zamanlarında yanında olmak, onlara temiz su götürmek her zaman vazifemiz olmakla birlikte, dinimizin de yardımlaşma ibadeti olmaktadır. 

Afrika’da Kuyu Açma Projeleri 

Beşir derneği gönülleri dünyanın birçok kurak bölgesine su kuyusu açarak, susuzluktan kaynaklı hastalıkla ve ölümle mücadele etmekte olan kardeşlerimizin bu zor zamanlarında sizlerin sayesinde yanında olmaktadır. Afrika’da kuyu açtırma bedeli üzerinden analizler yaparak ve bölgeleri tespit ederek sizden gelen bağışlarla buradaki kardeşlerimizin temiz suya ulaşmasını sağlamaktayız. 

850 kişinin faydalanacağı şekilde açılmakta olan hayratlarla, yapılan bütün kuyularda hakkı olan bağışçılarımızın da tanışabileceği güzel anılar bırakmakta, Afrika bölgesindeki kardeşlerimize temiz su taşımaktayız. Aynı zamanda kıyafet, gıda ve sağlık kolileriyle birlikte, kurban bağışları ayni ve nakdi yardımlarla da yüzlerini güldürmeye devam etmekteyiz. 

Afrika Hayrat Yardımları 

Afrika’da yaşamakta olan kardeşlerimiz temiz suya ulaşamadıkları için birçok hastalıkla mücadele etmektedir. Devletin veremediği imkanlarla boğuşmakta olan aynı zamanda artan nüfusla da zor günler yaşamakta olan topluluklar, suya kilometrelerce ulaşamamakta, ulaştıkları suyun da temiz olmaması nedeniyle hastalıklar geçirmektedir. Hayrat projeleriyle birlikte Afrika’da kuyu açtırma bedeli üzerinden sivil toplum örgütleriyle görüşerek, süreci takip etmekteyiz. Kuyu açtırma süreci boyunca sizlere bilgi vermekte, hayratların bölgelerini de istediğiniz takdirde sizlere ulaştırmaktayız. Afrika halkının hastalıktan ve susuzluktan kaynaklı yaşadıkları sıkıntılar, her yıl binlerce bebek ve çocuğun hayatını kaybetmesine neden olmakta ve bu süreçte yaşam şartları oldukça zorlaşmaktadır. Dinimizin bizlere verdiği ibadetler ve yardımlaşma nimetlerinden yararlanarak, sizler vasıtasıyla yardım eli uzatmaktayız. 

Afrika’da Su Kuyusu Açma Nasıl Yürütülmektedir?

Afrika’da su kuyusu açtırmak için sivil toplum örgütleriyle görüşmeler düzenlenmekte ve kurak yerler tespit edilerek en yakın su kaynağına ulaşılmaya çalışılmaktadır. Suyun bulunması için 45 metre derinlik açılması hayratın kurulması ve Afrika’daki kardeşlerimizin suya ulaşabilecekleri kolay bir yer seçilmesi gerekecektir. Sizlerden gelen yardımlar ve bağışlarla kardeşlerimizin temiz su kullanarak, sağlıklı ve yoksulluktan uzaklaşması aynı zamanda bütün sağlık, gıda ve kıyafet yardımlarının ulaştırılması sağlanmaktadır. Hayrat ve su kuyusu projelerinde sürekli olarak alan tespiti yapılarak, hem Afrika bölgesinde hem de dünyanın birçok kurak bölgesinde zorluk çekmekte olan Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatmaya devam etmekteyiz. 

Afrika Su Kuyusu Açtırma Bedeli Ne Kadardır?

Afrika’da su kuyusu açtırma bedeli; öncelikle gönderdiğiniz bağışlara göre yeterlilik tespiti yapılarak hesaplanmaktadır. Aynı zamanda bazı durumlarda daha yüksek maliyetler gerekebilmekte, kuyunun konumu ve suya ulaşmanın imkanlarına göre maddi destek kısmı daha da artmaktadır. Genel olarak 300 USD üzerinden sağlanabilecek bütün kuyu projelerinde Beşir derneği olarak yer almakta, eğer yüksek bedeller gerekiyorsa, sizden gelen bağışlarla birlikte Afrika’daki her yere suyu taşımaya devam etmekteyiz. Allah’ın (cc) bizlere verdiği nimetleri Afrika’daki kardeşlerimizle paylaşarak daha güzel bir gelecek hayal etmekte, yarınlarına umut olmayı hedeflemekteyiz. 

Beşir Derneği Afrika Su Kuyusu Kampanyası 

Gönül coğrafyasında Afrika’ya kadar uzanan iyilik yolunda, dinimizin bizlere bağışladığı paylaşmanın güzelliğini her zaman hatırlayarak, sizlerden gelen bağışları su kuyusu, kurban organizasyonları, gıda paketi, kıyafet ve sağlık kolileri olarak Afrika’daki halka ulaştırmaya çalışmaktayız. Aynı zamanda afet durumlarında ve salgınlarda da sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek yardım çağrılarına sizin aracılığınızla cevap verebilmekteyiz.