Kapat

Görev ve Hedeflerimiz

Kendisine ekonomik olarak yetemeyen, desteğe ve hizmete gereksinim duyan, bu sebeplerden dolayı istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup kardeşlerimizin müjdeleyicisi...


Görevlerimiz

Kendisine ekonomik olarak yetemeyen, desteğe ve hizmete gereksinim duyan, bu sebeplerden dolayı istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup kardeşlerimizin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak, sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, hayır faaliyetlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilmektir.

Hedeflerimiz

Beşir Derneği olarak doğal afet yahut başka sebepler sonucunda dünyanın herhangi bir noktasında, çaresiz, evsiz kalmış, salgın hastalıkların pençesinde bir lokmaya muhtaç kardeşlerimize merhamet elimizi uzatmak, imkansızlıklar sebebi ile okuyamayan, eğitimi yarıda kalmış kardeşlerimize sahip çıkmak hedeflerimizdendir.

Gayemiz, meslek ve beceri kazandıracak kurslar açarak, ömür boyu kesintisiz eğitimi desteklemek, hayata tutunamamış, her şeyin değiştiği bir dünyada başıboş kalmış, fakir ve yetimlere ulaşmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak, onlara rehberlik etmektir. Tehlikeli hastalıklara maruz kalmış ve biçare duruma düşmüş kardeşlerimizin hizmetlerini görmek, tedavilerini üstlenmek maksadımızdır. Doğuştan veya sonradan özür sahibi olmuş kişilerin toplumda yer almaları ve hiçbir eksiklik hissetmemeleri için onların gören gözleri ve yürüyen ayakları olmak vizyonumuzdur. Nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orada ve onlarla olmak, amacımızdır.