Kapat

Gölcük’te Yaşayan Suriyeli Ailelere Ramazan Yardımı

Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlara yardım yapmak amacıyla kurulan Beşir Derneği, Ramazan ayında da Suriyeli ailelere yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlara yardım yapmak amacıyla kurulan Beşir Derneği, Ramazan ayında da Suriyeli ailelere yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gölcük’te muhacir olarak yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımı gerçekleştirildi.


Beşir Derneği Gölcük Temsilcisi Abdulragıp Yılmaz, “İnsanlık tarihinde eşine az rastlanır katliamların yaşandığı Suriye’de savaş hâlâ devam ediyor, şehirler yerle bir ediliyor. Yaklaşık olarak 3 milyon Suriyelinin ülkemize sığındığını göz önünde bulundurulursa daha çok yardım faaliyetleri düzenlememiz gerektiği ortaya çıkar. Gölcük’te yaşayan Suriyeli ailelerimiz bu belirsizlik içinde kendilerine birer umut ışığı arıyorlar. Mübarek Ramazan ayı devam ederken, biz de Beşir Derneği Gölcük Temsilciliği olarak ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere Ramazan kolisi dağıtarak destek oluyoruz. Suriyeli ailelere yönelik yardımların bundan sonra da devam edebilmesi için hayırseverlerden desteklerini esirgememelerini rica ediyoruz. İçinde bulunduğumuz ay, bize açlığın ve yardımlaşmanın ne olduğunu zaten en güzel şekilde anlatıyor. Allah Gölcük halkından razı olsun.” dedi.


Fotoğraf Galerisi