Kapat

Gaziantep'te 1000 Aileye Kumanya Yardımı

Beşir Derneği Gaziantep Temsilciliği 1000 aileye kumanya yardımı yapacak.

   250 temsilciliği ile 55 ülkede faaliyet gösteren  Beşir Derneği çalışmalarına hız kesmeden yardım elini uzatmaya devam ediyor.Beşir Derneği Gaziantep Temsilciliğinin yapmış olduğu açıklamada önceden tespit edilmiş olan 1000 ihtiyaç sahibi aileye kumanya yardımı yapacaklarını beyan ettiler.

    Ramazan Ayının paylaşmak olduğunu belirten Gaziantep Beşir Derneği İl Sorumlusu Ali Erinmez, “Paylaşmak çok güzel bir şeydir. Bu yüzden biz de Beşir Derneği olarak ihtiyaç sahibi kişileri tespit ettik ve bu ailelere Ramazan Ayından dolayı bin adet gıda kumanyası dağıtacağız. Beşir Derneği olarak bu ailelerin bir nebze olsun derman olacağız” dedi.

   Beşir Derneğinin geçmişte yaptığı faaliyetler hakkında bilgiler veren Erinmez, “8 aylık zaman dilimi içerisinde 6 bin 340 adet ihtiyaç sahibi kişilere ayakkabı yardımında bulunmuştuk. Bizim Kilis’te 100 bin adet ekmek üretebilen bir fırınımız var. Bu fırında ekmeklerimizi çıkarıp muhtaç insanlara dağıtıyoruz. Günlük olarak muhtaç insanlara dağıtmış olduğumuz ekmek sayısı 50-60 bin arasında değişiyor. Biz Gaziantep Beşir Derneği olarak oraya 18 ton 250 kilogram ihtiyaç sahibi için un gönderdik. Ekmek yapıldıktan sonra muhtaç ailelere dağıtılmasını sağladık” şeklinde konuştu.

   Semerkand Vakfı olarak Beşir Derneğini desteklediklerini vurgulayan Gaziantep Semerkand Vakfı il Başkanı Cuma Çekici, "Çok ciddi bir şekilde gıda, giyim yardımları yapıyoruz. Bunun örneğini verecek olursak Suriyeli kardeşlerimize ve Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimize çok ciddi giyim yardımlarında bulunduk. Beşir derneği hizmet bazında müthiş bir performans sergiledi " diye konuştu.