Kapat

Gaziantep Temsilciliğinden Un Yardımı

Beşir Derneği Gaziantep Temsilciliği, Türkmen ve Suriyeli vatandaşlar için günde 100 bin ekmek üreten Beşir Derneği’ne ait fırına 15 ton un yardımında bulundu

Beşir Derneği Gaziantep Temsilciliği, Türkmen ve Suriyeli vatandaşlar için günde 100 bin ekmek üreten Beşir Derneği’ne ait fırına 15 ton un yardımında bulundu.
55 ülkede 250 temsilcilikleri bulunan Beşir Derneği, Kilis’te bulunan fırında günde 100 bin somun ekmek üretiyor. Hayırsever vatandaşların desteğiyle hizmeti sağlayan Beşir Derneği’ne, bir destek de Semerkand Vakfı Gaziantep Temsilciliğinden geldi.
Beşir Derneği Gaziantep Temsilciliği tarafından hayırsever vatandaşların desteği ile toplanan 15 ton un, kamyona yüklenerek Beşir Derneği’ne teslim edildi. Düzenlenen teslim töreninde konuşan Semerkand Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici, "Aslında büyük bir hizmet organizasyonu yürütüyoruz. Gönül bağımız olan resmi Beşir Derneği’mizin en büyük icraatlarımızdan biri de Bayırbucak Türkmenlerine ve Suriyeli kardeşlerimize gıda yardımıdır. Kilis’te bulunan fırın günde 100 bin ekmek çıkartıyor. Çıkan ekmeklerin tamamı herhangi bir ücret tahsil etmeden kardeşlerimize dağıtılıyor. Bu hizmete destek veren kardeşlerimizden de Rabbim razı olsun. Biz dernek olarak zaman zaman makarna, diğer gıda ve giyim de gönderiyoruz. Ama bugün ki yardımımız un olacak" dedi.
"GÜNDE 100 BİN EKMEK ÜCRETSİZ DAĞITILIYOR
Beşir Derneği Gaziantep Temsilcisi Ali Erinmez ise, Semerkant Vakfı’na vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederek, "Bu yapmış olduğumuz 15 tonluk un yardımı, Bayırbucak Türkmenlerine, Harran, Osmaniye, Suriye’nin Azez bölgesindeki vatandaşlara ekmek olarak götürüyoruz. Bizim Kilis’teki 100 bin adet ekmek üreten bir fırın var. Bu unlarla burada ekmek yapacağız. Yaptığımız ekmekleri de Suriyeli ve Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerde dağıtacağız" ifadelerini kaydetti.
Günlük 100 bin ekmek üretiminin yanı sıra her ay 350 Suriyeliye erzak dağıtımı yaptıklarını belirten Erinmez "350 Suriyeli vatandaşımıza erzak, gıda, temizlik ürünlerini düzenli bir şekilde paylaşıyoruz. Ayrıca yetimlerle ilgili projemiz var. Semerkant Vakfı’nın tutmuş olduğu binaya yetim çocukları getiriyoruz. Burada halaylar eşliğinde karşıladığımız yetim çocukları palyaçolar getirerek savaşın etkisini silmeyi planlıyoruz. Bu etkinliklerimiz sürekli şekilde devam ediyor. Yetimlerin giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunlara yönelik de tabi iş adamlarımızdan talebimiz vardır. Birincisi şunu özetleyelim bizimki kamu yararına çalışan bir dernek olduğu için bize bağış yapan insanlar kamu bankacılığı denetçilerinden yararlanıyorlar ve vergi indirimine tabi tutuluyor" diye konuştu.
Teslim töreninin ardından kamyona yüklenen 15 ton un Kilis’teki fırına gönderildi.


Fotoğraf Galerisi