Kapat

‘Filistin’e Umut Ol’ Kampanyasına Beşir Derneği de Katıldı

Dünya Sağlık Örgütü ve AFAD’ın birlikte başlattığı ‘Filistin’e Umut Ol’ kampanyasına derneğimiz de destek veriyor.


Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen toplantıda ‘Filistin’e Umut Ol’ kampanyasının tanıtımı gerçekleştirildi. Toplantıya Beşir Derneği Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı da katıldı.


"Filistin’e Umut Ol’ yardım kampanyasına SMS yoluyla veya bankalarda açılmış hesaplar yoluyla bütün Türk halkının, milletimizin, 81 milyonunun desteğini bekliyoruz." İfadelerini altını çizerek kullanan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Dünya Sağlık Örgütüyle beraber AFAD bir proje geliştirdi. Konuştuk, 1 milyon 200 bin dolar tutarında ilaç ve tıbbi sarf malzemesi ya da diğer tıbbi ekipmanla ilgili desteği de biz AFAD olarak temin edeceğiz ve Dünya Sağlık Örgütü de içeriye (Gazze'ye) sokacak." diye konuştu.


Tüm vatandaşların Filistin’e destek vermesi için çağrıda bulunan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “ABD, Birleşmiş Milletler'in Filistin'e yardımlarını sekteye uğratıyor.” dedi.


Beşir Derneği Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı’nın da katıldığı toplantı bugün Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı’nın Kağıthane’deki kampüsünde gerçekleşti. Son saldırıların ardından ‘Kardeşlerini Yalnız Bırakma’ diyerek Filistinli kardeşlerinin yaralarını sarmak için harekete geçen derneğimiz, tüm Türkiye’de yardım kampanyası başlattı. Şimdi de AFAD’ın öncülüğünde başlatılan ‘Filistin’e Umut Ol’ kampanyasına destek vererek her zaman olduğu gibi mazlumların yanında duruyoruz.


#FilistineUmutOl Yardım Kampanyası


Filistin’de yalnızca masum insanlar değil, insani değerler de katlediliyor!


6 Aralık 2017’de Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararı alan ABD’nin 14 Mayıs’ta, Küdüs’te büyükelçilik açılışı yapması Filistin halkının büyük tepkisine neden oldu.

Gazze sınırında toplanan on binlerce Filistinli bu kararı protesto etti.  İsrail güçleri, gerçek mermilerle sivil halkın üzerine ateş açarak 62 Filistinliyi katletti, en az 2770 Filistinli de yaraladı.


Türkiye ve STK’lar, Filistin’in yanında


Filistin halkından desteğini bugüne kadar esirgemeyen Türkiye, Kanlı Pazartesi olarak tarihe geçen 14 Mayıs’taki sivil katliam sonrasında yaralıların ülkemizde tedavi edilmesi ve bölgeye insani yardım ulaştırılması için harekete geçti.


Bugün, Filistin topraklarındaki 5 milyon Filistinliden 2,5 milyonu acil yardıma muhtaç.


2017’de ABD’nin sağladığı mali yardımları kesmesi ile Filistin’de, küresel vicdanın sesi haline gelen Türkiye’nin sorumluluğunu daha da arttı.


Fotoğraf Galerisi