Kapat

Derince’de İhtiyaç Sahiplerine Yardım Yapıldı

Beşir Derneği Derince Temsilciliği, ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin siparişleri üzerine oluşturulan yardım paketlerini sahiplerine ulaştırdı.


Kurulduğu günden itibaren nerede bir mazlum, mağdur ve mahzun bir gönül varsa yardımına koşmaya gayret eden Beşir Derneği, Türkiye genelinde ve yurtdışındaki temsilcilikleriyle hizmet sunmaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği’ne başvuran ihtiyaç sahipleri gerekli evraklarını tamamladıktan sonra sosyal incelemeyle tespit ediliyor ve ihtiyacın niteliği, miktarı ve süresi belirlendikten sonra yardımlar başlıyor.

 

İhtiyaç sahiplerine dağıtım yapmak yerine yardım yapmayı hedefleyen dernek, sipariş yöntemini hayata geçirdi. Bu usule göre, ihtiyaç sahipleri almak istedikleri yardımı kendileri belirliyor ve böylece pirince ihtiyacı olan aileye bulgur veya monta ihtiyacı olana ayakkabı verilmesinin önüne geçiliyor. Beşir Derneği, yardımların daha nitelikli hale geldiği bu yöntemle ve tüm Türkiye’de işleyen hizmet ağıyla ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

 

Beşir Derneği Derince Temsilcisi Ahmet Kandemir, ‘Daha önceki yardımlarımızda mevcut bulunan yardım malzemesini götürüp dağıtıyorduk, gördük ki kişiye ihtiyacı olmayan yardım kalemleri gidiyor. Bu durum ise hem büyük bir kaynak israfına sebebiyet veriyor hem de acil çözülmesi gereken ihtiyaca cevap vermiyordu. Beşir Derneği olarak kişinin ihtiyacı neyse o tespit edildikten sonra her ay kişiden neye ihtiyacı olduğunu sipariş alıp kişiye özel yardım paketi hazırlıyoruz” diyerek hem çalışma yöntemlerini açıklıyor hem de dağıtım değil, yardım yapmaya odaklandıklarını, doğru kişiye doğru yardımı en doğru şekilde ulaştırmanın önemli bir sorumluluk yüklediğini ifade etti.


Fotoğraf Galerisi