Kapat

Çorum'da Yaşayan Iraklı Hazal’a Akülü Araç

Irak'ta yaşanan saldırılar sırasında patlayan bombadan sıçrayan şarapnel parçalarının bacaklarına isabet etmesi sonucu felç kalan ve geçtiğimiz yıl ailesiyle Çorum'a yerleşen Emel Abdullah Hazal'a Beşir Derneği Çorum Temsilciliği tarafından akülü araba hediye edildi. Hazal, akülü araç hediyesiyle duygu dolu anlar yaşadı.

Irak'ta yaşanan karışıklıklar sebebiyle geçtiğimiz yıl ailesiyle Çorum'a yerleşen Hazal, Beşir Derneği Çorum Temsilciliği’nin akülü araç hediyesiyle duygu dolu anlar yaşadı.

Aldığı hediye ile çok sevinen Hazal, ülkesinde yaşadığı olayı şöyle dile getirdi:

"Ülkemde çıkan savaşta bulunduğum yerde bombalar patladı ve şarapnel parçaları bacaklarıma isabet etti. Daha sonrasında da felç kaldım. Ailemle birlikte Çorum'a geldik ve burada mutluyuz. Türkiye hükümeti bizlere sahip çıktı. Allah’ım, Türkiye devletinin gücünü daim etsin. Bana bu hediyeyi getiren Beşir Derneği’ne de çok teşekkür ederim" dedi.

Gözyaşlarına hakim olamadı

Akülü aracın teslimi sırasında Hazal'ın kayınvalidesi Sena Casim ise gözyaşlarına hakim olamadı. Bir süre ağlayan ve dua eden Casim, "Türkiye büyük bir devlet. Bizlere yardım eden Beşir Derneği’ne ve herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

“Hem kendi vatandaşlarımıza hem de mülteci kardeşlerimize yardım ediyoruz”

Beşir Derneği Çorum Temsilcisi Murat Beşikçioğlu ise kentte yaşayan vatandaşlar ve mültecilerle ilgili yaptıkları araştırmalar sonrasında yardımlarda bulunduklarını belirtti.

Beşir Derneği’nin hem ülkemizde hem de 55 ülkede yardım faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Beşikçioğlu, akülü araç ihtiyaç duyanlara da bu şekilde yardımlarda bulunduklarını ve mültecilerin yalnız olmadığı mesajını vermek istediklerini dile getirdi.


Fotoğraf Galerisi

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function setFetchMode() on boolean in /home/gencbesir/besir.org.tr/cms/inc/_functions.php:5094 Stack trace: #0 /home/gencbesir/besir.org.tr/detay.php(232): cmsManagement->IcerikListe(4, ' order by id de...', NULL, ' and tumkeyw li...') #1 /home/gencbesir/besir.org.tr/404.php(107): require('/home/gencbesir...') #2 {main} thrown in /home/gencbesir/besir.org.tr/cms/inc/_functions.php on line 5094