Kapat

Çad

Çad Yardımları

Gönül coğrafyamızın başka bir köşesi de Çad.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Çad’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Çad Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Çad’da gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Çad Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Çad’da da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Çad Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığınız bağışlarınızla Çad’da gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Çad Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.

Çad’da coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Çad’da temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

Çad Sağlık Yardımları

Beşir Derneği, yaptığı çeşitli sağlık yardımı çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin ümidi olmaya devam ediyor. Hastalığın kol gezdiği bölgelerde rehberlik, ilaç yardımları, sağlık taramaları ve tedavi gibi çalışmalarıyla Beşir Derneği, mazlumların yardımına koşmaktadır.

Çad kırsalında ekonomik durumu olmayan veya tıbbi yetersizlik nedeni ile yanlış ve sağlığı tehdit eden uygulamaların önüne geçmek için düzenlediğimiz sünnet organizasyonunda 300 den fazla çocuğumuzun erkekliğe ilk adım ve ilk mürüvvet sevincini paylaştık.

Çad Faaliyet Haberleri
Fotoğraf ve video galerisi


Fotoğraf Galerisi