Kapat

Burkina Faso

Burkina Faso Yardımları

Gönül coğrafyamızın müstesna bir köşesi de Burkina Faso’dur.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Burkina Faso’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Burkina Faso Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Burkina Faso’da gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Burkina Faso Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Burkina Faso’da da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Burkina Faso Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Yaptığınız bağışlarınızla Burkina Faso’da gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Burkina Faso Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.

Burkina Faso’da coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Burkina Faso’da temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

Burkina Faso Faaliyet Haberleri
Fotoğraf ve video galerisi