Kapat

Beşir Derneği’nin Mobil Aşevi Acil Durumlar İçin Hazır Bekliyor

Beşir Derneği Mobil Aşevi, acil durumlar için Reyhanlı’da hazır bekliyor.


Hayırsever bağışçılarımızın ve TÜMSİAD’ın desteğiyle Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz için İzmir’den Reyhanlı’ya dualar eşliğinde uğurlanan mobil aşevi, bölgedeki kamplarda veya Halep, İdlib, Hama gibi bölgelerde oluşabilecek acil durumlar için hazır bekliyor.

 

5 bin kişilik yemek üretme kapasiteli mobil aşevi, geçtiğimiz aylarda Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dağıtımlarına başlamıştı. Hayırda yarışan bu necip milletin birer ferdi ve birer Beşir’i olarak kendini tanımlayan Beşir Derneği, mobil aşevi hizmetini Suriyeli muhacir kardeşleri için imkânlar doğrultusunda sunmaya devam ediyor.

 

Yaklaşan kış ile birlikte “Mobil Aşevi” hizmetlerini artıracaklarını belirten Beşir Derneği Suriye Koordinatörü Abdülhakim Bayram, “Şu an hâlihazırda mobil aşevlerimiz mevcut, fakat bunlar Müslüman kardeşlerimize yetmiyor. Bölge koordinatörlüğü olarak yeni mobil aşevleri entegre edeceğiz, çünkü sıcak yemek mülteci kardeşlerimiz için büyük bir ihtiyaç. İnşallah en kısa zamanda tüm bölgeler için böyle organizasyonlar gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Bayram sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Bizler Türkiye’de ve dünyada ulaşmadığımız bir mazlum kalmayana dek durmayacağız ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle tüm mazlumların umudu olmaya gayret edeceğiz.”


Fotoğraf Galerisi