Kapat

Beşir Derneği’nin Kızılay'a Verdiği Bağış Desteği, Ödül Aldı

Türk Kızılayı ile yürüttüğü kan bağışı kampanyalarında 43 bin 332 ünite kan bağışında bulunan Beşir Derneği bir rekora imza attı. Topluma örnek olan bu davranışından dolayı Türk Kızılayı tarafından Beşir Derneği’ne madalya takdim edildi. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Genel Sekreter Kemal Akar, Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı’ya madalya ve berat takdim etti.

Ulusal ve uluslararası sosyal yardımlaşma alanında kamu yararına çalışan ve bu doğrultuda faaliyet yürüten Beşir Derneği ve Türk Kızılayı kan bağışında örnek bir işbirliğine imza attı. Beşir Derneği 2011 Kasım ve Aralık aylarında 13 şubesiyle birlikte düzenlediği kan bağışı kampanyasında bin 846 ünite kan bağışında bulundu. Marmara Bölgesi genelinde 2012 yılında düzenlenen kampanyada ise Beşir Derneği üyeleri ve gönüllüleri 7 bin123 ünite kan bağışladı.

Örnek İşbirliğine İmza Atıldı

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu gerçeğiyle hareket eden Türk Kızılayı ve Beşir Derneği, 2013 yılında ülke genelinde “Bir Damla Bin Umut” kan bağışı kampanyası düzenledi. Türkiye genelinde 228 noktada 25.000 ünite kan bağışı hedeflenen proje kısa sürede başarıya ulaştı. Kampanyanın 12. haftasında Beşir Derneği üyeleri 25 bin ünite kan bağışladı. 2013 yılı sonunda kan bağışı 34.363’e ulaşarak bir rekora imza attı. Beşir Derneği’nin 2011, 2012 ve 2013 yıllarındaki kan bağışı 43.332’ye ulaştı. Türk Kızılayı, kan bağışında farkındalık yaratarak tüm topluma örnek olan Beşir Derneği’ne ‘Altın Hizmet Madalyası’ verilmesi kararı aldı.

Beşir Derneği Üyeleri ve Gönüllülerine Teşekkür

Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi’ndeki törene Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar ile Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Genel Sekreter Fatih Sarıyar ile üst düzey yöneticiler katıldı. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Beşir Derneği’nin tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek bir sosyal duyarlılık gösterdiğinin altını çizerek “Bir yılda 34 bin 363 ünite kan bağışına ulaşmak çok önemli. Bundan sonra da afet müdahalesi ve mazlumların yardımına koşma konusunda da birbirimizin insan kaynaklarından istifa etmek suretiyle Beşir Derneği ile yolumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar bağışladıkları kanla binlerce kişiye şifa olan Beşir Derneği üyeleri ve gönüllülerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 34 bin 363 kan bağışı rakamı 100 binin üzerine çıkacaktır" diye konuştu.

“Hedefimiz 1 milyon ünite kan bağışı”

Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı da “Türk Kızılayı ile bundan sonra da başta üniversitelerde olmak üzere önemli projelerimizi hayata geçireceğiz. Kan bağışı kampanyamız, diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olduğu zaman daha da anlam kazanacaktır. Dileğimiz tüm kurumların, Kızılayımız ile işbirliği içinde kan bağışına önem vermesidir. 2014’de de, sonraki yıllarda da kampanyamızı sürdüreceğiz. Hedefimiz 1 milyon ünite kan bağışı” dedi.

Törenin sonunda Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Genel Sekreter Kemal Akar, Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı’ya madalya ve berat takdim etti.