Kapat

Beşir Derneği’nden Eğitime Destek

Beşir Derneği ile Zeyd Bin Sabit Derneği, Suriyeli öğrenciler için Eğitim Buluşması düzenledi.

Ülkelerindeki iç savaş dolayısıyla yurtlarından edilen insanların eğitimlerinin kesintiye uğramaması için düzenlenen programa Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’de sponsor oldu.

Fatih Müftü Ali Semt Konağı’nda gerçekleşen programa, Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Zeyd Bin Sabit Derneği Onursal Başkanı Şeyh Rıfai, Semerkand Vakfı 10.Merkez Başkanı İlyas Erkal, TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal, Semerşah Grup Genel Müdürü Metin Şensoy, Beşir Derneği Suriye Koordinatörü Abdulhakim Bayram, Semerkand Vakfı Fatih Şube Başkanı Hakan Bayrak, Beşir Derneği Fatih Temsilcisi Hüseyin Pişkin ve çok sayıda davetli katıldı.

Zeyd Bin Sabit Derneği Onursal Başkanı Şeyh Rifai programda yaptığı konuşmada, desteklerinden dolayı Beşir Derneği ve TÜMSİAD’a şükranlarını sundu.

Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı düzenlenen program ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Şanlı, bundan sonra çalışmalarını gelecekteki Suriye’yi inşa etme doğrultusunda yapacaklarını ifade etti.

TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal ise, eğitim gören Suriyeli çocukların mezuniyetlerinden sonra istihdam konusunda tüm imkânları sağlayacaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından salonda bulunan ve İstanbul genelinde toplam 16 okulda öğrenim gören en başarılı Suriyeli öğrencilere protokol tarafından başarı belgeleri ve ödülleri verildi.

Her ay düzenlenecek olan eğitim buluşmalarının ikincisi Mayıs ayında gerçekleştirilecek.