Kapat

Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği Yardımlarına Devam Ediyor

Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği Yardımlarına Devam Ediyor

Zonguldak Beşir Derneği temsilciliği, ihtiyaç sahibi 15 Suriyeli aileye yardım ulaştırdı.

Beşir Derneği Zonguldak Temsilcisi Doç. Dr. Volkan Ülker ve beraberindeki gönüllülerimiz, Zonguldak' ta yaşayan 15 ihtiyaç sahibi Suriyeli aileye yardım ulaştırmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yardımseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdıklarını belirten Ülker, Halep'te yaşananlara da dikkat çekerek şöyle dedi: "Yardımseverlerin vesilesi ile envanterimizde kayıtlı Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere Beşir Derneği olarak ihtiyaçlarını teslim ettik. Yüz yılın en büyük insani dramlarından birinin yaşandığı Halep’ten, yaklaşık binlerce savaş mağduru ülkemizin sınırlarına doğru ilerliyor. Şüphe yok ki; inancı gereği muhacire ensarlık yapmayı kendisine şiar edinmiş olan Aziz Türk milleti kendi üzerine düşen bu kardeşlik görevini de layıkı ile yerine getirecektir. Beşir Derneği olarak Suriye’de insanlık dramının yaşandığı ilk günden beri aralıksız sürdürdüğümüz insani yardım faaliyetlerimize, Kilis’te kurulan Suriye Koordinatörlüğümüz ve lojistik depomuzdaki fırın ve aşevi hizmetine siz değerli bağışçılarımızın katkılarıyla devam etmekteyiz. Günlük 100.000 ekmek üretim kapasiteli fırınımız ve günlük 15.000 kişilik sıcak yemek üretimi kapasiteli aş evimizde bir yılı aşkın süredir aralıksız olarak bölgede bulunan mağdur Suriye halkına hizmet vermekteyiz.

Bölgede bulunan aş evi ve fırınımızın üretim kapasitesini arttırabilmemiz ve gelen muhacir kardeşlerimize daha fazla hizmet verebilmemiz adına sizler de fırın ve aş evimize başta un, yağ, salça, pirinç, bulgur ve tüm bakliyat çeşitleri, günlük ihtiyaç malzemeleri olarak genel ve kişisel temizlik ürünleri, çocuk bezi, çocuk maması, kışlık kıyafet, bot ve mont olmak üzere ayni yardımlarda bulunabilirsiniz.” diyerek sözlerini tamamladı.


Fotoğraf Galerisi