Kapat

Beşir Derneği Osmaniye Temsilciliği ve Paylaşım Noktası Açıldı

Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışa Beşir Derneği Osmaniye Temsilcisi Zülgarneyn Avşar ev sahipliği yaparken, Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu, Belediye Başkanı Kadir Kara, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, 2.Merkez Sorumlusu Abdulhakim Bayram ve diğer davetliler de katıldı.

 “Gönüller yapmaya geldik” sloganıyla yola çıkan Beşir Derneği, hizmet halkalarının bir diğerini halkın yoğun katılımıyla Osmaniye’de açtı. Osmaniye Temsilciliğinin yanında “Paylaşım Noktası”nı da hizmete açan dernek, yardım anlayışını “nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orada ve onlarla olmak amacındayız” diyerek özetliyor.

Beşir Derneği Osmaniye Temsilcisi Zülgarneyn Avşar’ın ev sahipliği yaptı açılışa halkın ilgisi büyük oldu.

“Hizmet edenlerin yanındayız”

Açılışta konuşan Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu Beşir Derneği’ne teşekkür ederken, “Beşir Derneği’nin Osmaniye’de gerçekleştirdiği faaliyetleri beğenerek takip ediyoruz. Bu hizmetler temsilcilik ofisi ile birlikte daha büyüyecek. Ayrıca açılan “Paylaşım Noktası” da ihtiyaç sahipleri için düşünülmüş harika bir proje. Biz de valilik olarak her zaman hizmet edenlerin yanında olacağız” dedi.

“Hizmet ağımız günden güne genişliyor”

Beşir Derneği Fatih Sarıyar ise hizmet ağlarının günden güne genişlediğini ifade etti. Kamu yararına hizmetlerin Osmaniye’de olduğu gibi tüm şehirlerde devam ettiği söyledi.

Açılıştan sonra davetliler “Paylaşım Noktası”nı gezerek faaliyetler hakkında bilgiler aldılar.

Paylaşım Noktası’nda ücretsiz alışveriş

Sayısı giderek artan Paylaşım Noktalarında gıdadan elbiseye, temizlik ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına kadar geniş bir alanda yardım yapıyor. Derneğin başvurular neticesinde belirlediği ailelere aylık kartlar verip Paylaşım Noktaları’ndan ihtiyaçları oranınca ücretsiz alışveriş yapabilmeleri de sağlanıyor.