Kapat

Beşir Derneği Konya Temsilciliğinden Paylaşmanın Tadıyla Aşure

Beşir Derneği konya Temsilciliğinden Paylaşmanın Tadıyla Aşure

İyi Bir Şeyle Karşılaştığımız Zaman, Yapmamız Gereken İlk Şey Bulabildiğimiz İnsanlarla Onu Paylaşmaktır; Bu Şekilde İyilik Öyle Bir Yayılır Ki Nereye Gittiğinin Farkına Bile Varamayız, Diyerek Beşir Derneği,

Konya Otogar Karşısı Sultan Caddesi, Zeki Altındağ Cami Yanında, Aşure Günü Etkinliği Kapsamında, 5000 Kişilik Aşure Dağıtımı Yaptı.    

 Beşir Derneği 3.Bölge Koordinatörü Mustafa ŞAHİN, Sözlerine Şöyle Devam Etti

İyiliğin Yeryüzüne Hâkim Olması İçin Hiçbir Menfaat Gözetmeksizin Gönül Erleri Fedakâr İnsanların Katkı Ve Çabalarıyla Gece-Gündüz, Yurtiçi Ve Yurt Dışı Çalışmaları İle Kamuoyunda Bilinen Beşir Derneği Faaliyetlerini Yerel Olarak Devem Ettirmek Maksadıyla Çalışıp Çabalıyoruz. Ramazan Ve Kurban Organizasyonlarımızla Gönüller Yapmanın Gayreti İçindeyiz.

Böyle Bir Mutluluk Karşısında Nefesimiz Kesilecektir. Bir Elmayı Tam Isıracağımız Zaman İhtiyaç Sahiplerini Nasıl Hatırladığımızı, Nasıl Onları Düşünmeden Edemediğimizi, Hayatta Karşılaşacağımız İyi Ve Güzel Olan Her Şeyi Onlarla Paylaşmak, Hep Onların Yanında Olmak İstediğimizi, Onlarında Kendilerinin İç Dünyasında Sevinmelerini, Çünkü İyi Ve Güzel Olanın Tadını Ancak Onlarla Paylaşınca Artacağının Bilincinde Olmamızı Hatırlamak Gerekmektedir.

Kendini Sevmek Bencil Olmak, Kendini Tatmin Etmek Ya Da Benmerkezci Olmak Değildir; Hayatını Bir Hediye Gibi Görmek, Kendini Terbiye Etmek Ve Bu Lütfu Başkalarıyla Paylaşmaktır.

Sevgi Gönlümüzde Tutsak Olsun Diye Yaratılmamıştır, Sevgi İnsanlarla Paylaştığımız Sürece Değerlidir

Yaşamın Güzelliği, Doğruluğu, Anlamı, Tadı, Tuzu Yalnız Yaşamamaktan Geçer. Ne Güzel Söylenmiştir; Yalnızlık Allah’a Mahsustur... Ancak Paylaşırsak Yalnızlığı Yok Ederiz. Yalnızlık Sadece Başka Bir İnsanın Varlığı İle Yok Olur. İnsan Yaşamını Bir Başkasıyla Paylaşınca İnsanca Yaşamı Yakalarız. Bir Başka Açıdan Bakıldığında Da, Paylaşmak Belki De Hayatın Anlamıdır. Bu Küçücük Kelimede Mutluluk Sırrının Gizlendiğini Düşünmeliyiz.

Ümmeti Olmakla  Şeref Duyduğumuz Efendimiz Muhammed Mustafa’ya(sav), Onun Âline, Ashabına Salat Ve Selam Ediyor; Şehitlerin Serdarı, Seyyidü’ş-Şüheda Hz. Hüseyin  Efendimizi, Kerbelâ Şehitlerini Ve Bugüne Kadar Hak, Hakikat,  Adalet, Ahlâk, Erdem Ve Fazilet İçin, İzzet Ve Şeref İçin Can Veren Bütün Şühedayı Rahmet, Minnet, Şükran, Saygı Anıyor  " Muharrem Ayını En İyi Şekilde Değerlendirmek Temennisiyle Tüm Milletimizin, İslam Âleminin Hicri Yılbaşını Ve Muharrem Ayının Hayırlara Vesile Olmasını Dilerim

Mutlu olmak için dünyanın en zengin adamı olmayı beklemeyelim, mutlu olabilmek için önümüze çıkacak engelleri aşıp, paylaşırsak Dünyanın en mutlu insanı biz oluruz.

BAĞIŞ YAZ 4042 YE GÖNDER 30 TL BAĞIŞTA BULUN. Beşir Derneği hayrınıza vesile

Diğer Yardımlar Ve Beşir Derneği Faaliyetleri İçin www.besir.org.tr Sitesini Ziyaret Edebileceklerini Söyleyerek,

Tüm Mazlum Gönüllere Bir Müjde, Dünyada, İyiliğin Yayılması İçin Bir Köprü Görevi Yapan Beşir Derneği Organizasyon Yapısı Ve Vizyonu nu Her Geçen Gün Büyütmektedir. Derneğimizin Bu Denli Büyük Bir Yapıya Sahip Olması Ve En Uç Noktalarda Bile Faaliyet Göstermesine Sebep Olan Büyüğümüze, Fedakâr Gönüllülerimize, Katkılarından Dolayı Semerkand Vakfına, Bağışlarıyla Bizleri Destekleyen Konyalı Hayırseverlere, Teşekkür Etti