Kapat

Beşir Derneği Isparta’ da Paylaşım Noktası Açılışını Gerçekleştirdi

Beşir Derneği Isparta’ da Paylaşım Noktası Açılışını Gerçekleştirdi

Beşir Derneği  Isparta temsilcisi Erdal Aşkar’ın ev sahipliği yaptığı Açılış törenine;  Beşir Derneği  Genel başkanı    Yard.Doç.Dr.  Cevdet Şanlı,  Beşir derneği Genel müdürü Fatih Sarıyar  Beşir Derneği Bölge Koordinatörü Mustafa Şahin, Isparta il Vakıf sorumlusu Halil Karagöz  ve diğer davetliler katıldı.

İhtiyaç sahibi aileler yararına pek çok proje gerçekleştiren Beşir Derneği ‘’Isparta da sosyal projeler adına önemli adımlardan biri olan paylaşım noktası projeleri kapsamında bir yenisini daha ihtiyaç sahiplerinin hizmetine açtı

Erdal Aşkar, Paylaşım Noktasının hazırlıkları yapıldığını, hizmete açıldığını sözlerine ekledi.

Isparta Beşir Derneği temsilcisi Erdal Aşkar, Bilgisayar ortamında, Sisteme kaydı olan, sosyal incelemesi yapılan, İhtiyaç sahipleri kendilerine verilen puan kadar, "Paylaşım Noktasına gelerek gıda, giyim, temizlik maddesi, çocuk bezi vs ihtiyaçlarını alabilecekler.

Paylaşım Noktasının ‘tam manasıyla bir alış veriş marketi şeklinde dizayn  edildiğini de sözlerine ekleyen Erdal Aşkar "Hayırsever vatandaşlardan gelen gıda, temizlik malzemeleri, çocuk bezleri, sıfır giysileri barkotlayarak otomasyon sistemimize kaydı oluşturulup, daha sonra tek tek düzenlenip ayırdığımız Reyonlarda sergilenerek ihtiyaç sahiplerinin beğenisine sunuyoruz"

Paylaşım Noktası, yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın imdadına yetişiyor. İmkânı olan vatandaşlarımızla ihtiyacı olan vatandaşlarımız arasında köprü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın eksiklerini giderebildikleri, Paylaşım Noktamızda gönüllü hizmet eden arkadaşlarımızla, Isparta’nın dört bir yanında yardıma muhtaç aileleri bulup onlara umut oluyor. Paylaşım Noktası bundan sonra da paylaşmaya sevindirmeye devam edecek.”

Protokol konuşmalarından sonra açılışı yapılan ve paylaşım noktasını gezen davetliler, Beşir Derneği  Genel başkanı    Yard.Doç.Dr.  Cevdet Şanlı’dan bilgiler aldı. Genel başkan özellikle paylaşım noklarının işleyişi hakkında bilgiler verdi; “Beşir Derneği’nin en önemli projelerinden biri olan “Paylaşım Noktası” projesiyle ihtiyaç sahipleri için ücretsiz alışveriş imkânı sağlıyor. Paylaşım Noktalarında gıdadan elbiseye, temizlik ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına kadar geniş bir alanda yardım yapılıyor. Derneğe yapılan başvurular neticesinde, geneli inceleme yapıldıktan sonra belirlediği ailelere aylık kartlar verip Paylaşım Noktalarından ihtiyaçları oranınca ücretsiz alışveriş yapabilmeleri imkânı sağlanıyor.”

 Davetlilere aşure ve diğer ikramlarda bulunularak açılış programı sona erdi.

Isparta Beşir Derneği Temsilciliği

Erdal AŞKAR


Fotoğraf Galerisi