Kapat

Beşir Derneği Gölcük Temsilciliği Suriyeli Kardeşlerini Unutmadı

Beşir Derneği Gölcük Temsilciliği Suriyeli Kardeşlerini Unutmadı

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Yurt içi ve Yurt dışı yardım faaliyetleri ile tanınan Beşir Derneği Gölcük Temsilciliği, düzenledikleri yardım kampanyası ile 24 tonluk yardım TIR’ını dün ilçemizden Suriye’ye gönderdi.

‘Hayrınıza vesile’ sloganı ile yardım hizmetlerini sürdüren Beşir Derneği Gölcük Temsilciliği hazırladıkları yardım TIR’ını Suriye’ye gönderdi.

24 TONLUK YARDIM

Yaşanan iç savaş nedeniyle Suriyeli vatandaşların zor günler geçirdiğini, bu nedenle yardım TIR’ının ağırlıkla kuru bakliyat ve undan oluştuğunu belirten Beşir Derneği Gölcük Temsilcisi Abdulragıp Yılmaz, gerçekleştirdikleri yardım kampanyası hakkında şu sözleri söyledi: “İnsani yardım organizasyonu ile faaliyetlerini sürdüren derneğimiz, yurt içinde ve yurt dışında binlerce ailenin, yetimlerin, kimsesizlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmuştur. Son günlerde Halep’te yaşanan insanlık dramı nedeniyle mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarını karşılamak ve kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için yardım kampanyalarımıza devam etmekteyiz. Yaşanan bu insanlık dramına sessiz kalmamız mümkün olmadığından Beşir Derneği Gölcük Temsilciliği olarak bir yardım kampanyası başlattık. Beşir Derneği olarak yurt genelinde başlatmış olduğumuz ‘Suriye-Halep Yardımları’ kapsamında yürüttüğümüz insani yarım çalışmalarımız neticesinde bugün Gölcüklü hayırsever kardeşlerimizin destekleri ile bir tır dolusu yardım gönderiyoruz. Organize yardım toplama çalışmalarımızda Semerkand Vakfı ve Tümsiad’ın destekleri için teşekkür ediyoruz.”

GÖLCÜK HALKINA TEŞEKKÜR

Yapılan yardımlarına ilçe halkının çok büyük katkısı olduğunu ifade eden Yılmaz, “ İlçe halkımız yardım konuları olduğu zaman, buna kayıtsız kalmayarak elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Gölcüklü hemşerilerimiz Suriye’ye de kayıtsız kalmadılar. Ben ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yardım tırının hazırlanmasında maddi manevi desteğini esirgemeyen halkımız çok büyük emek sarf etmiştir. Allah hepsinin hayırlarını kabul etsin” dedi.