Kapat

Beşir Derneği Endonezya'da

Beşir Derneği görevlileri, Endonezya’nın başkenti Cakarta’da bulunan Türkiye Büyükelçiliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.


Geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli deprem ve peşi sıra gelen tsunami ile derinden sarsılan, yüzlerce kişinin can verdiği, binlercesinin ise yaralı ve evsiz kaldığı Endonezya için acil yardım kampanyası başlatan derneğimiz, toplanan bağışlarla yardım yapmak üzere bölgeye gitti. Yardımlara başlamadan evvel afet bölgesindeki son durum ve afetzedelerin en çok ihtiyaç duyduğu en acil temel ihtiyaçların ne olduğu konusunda kapsamlı bilgi almak ve istişarelerde bulunmak amacıyla Cakarta’daki Türkiye Büyükelçiliği ziyaret edildi.

 

Bu kapsamda Büyükelçilik Maslahatgüzarı Burak Karacan ile bir araya gelen görevlilerimiz, derneğimizin insani yardım faaliyetleri hakkındaki bilgilendirmelerin ardından deprem bölgesinde yapılması planlanan çalışmalardan bahsederek, büyükelçiliğin yönlendirme ve tavsiyelerinin son derece önemli olduğunu ve çalışmaların bu doğrultuda şekilleneceğini ifade etti. Sayın Karacan ise ziyaret için teşekkür ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

“Endonezya’ya Acil Yardım” kampanyası çerçevesinde saha çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Deprem bölgesine ulaşan ekibimiz kısa sürede yardımlara başlayacak. Siz de ACİL yazıp 4032’ye sms göndererek ₺10 yardımda bulunabilir veya online bağış sayfamızdan dilediğiniz kadar katkı sunarak kampanyamıza destek olabilir, kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına vesile olabilirsiniz.