Kapat

Beşir Derneği Bursa Temsilciliği ve Paylaşım Noktası Açıldı

Beşir Derneği Bursa Temsilciliği ve Paylaşım Noktası açıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışa Beşir Derneği Bursa Temsilcisi Şükrü Mehmet Işık ev sahipliği yaparken, Bursa Milletvekilleri Önder Matlı, Canan Candemir Çelik, Tülin Erkal Kara, Semerkand Vakfı 9.Merkez Sorumlusu Yusuf Şahin, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, Beşir Derneği 9. Merkez Sorumlusu Ömer Bostan, Bursa Tümsiad Bşk. Yrd. Halil Özkan ve diğer protokol davetlileri katıldı.

“Gönüller yapmaya geldik” sloganıyla yola çıkan Beşir Derneği, hizmet halkalarının bir diğerini halkın yoğun katılımıyla Bursa’da açtı. Bursa temsilciliğinin yanında “Paylaşım Noktası”nı da hizmete açan dernek, yardım anlayışını “nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orada ve onlarla olmak amacındayız” diyerek özetliyor.

Beşir Derneği Bursa Temsilcisi Şükrü Mehmet Işık’ın ev sahipliği yaptı açılışa halkın ilgisi büyük oldu.

Açılış törenine, Bursa Milletvekilleri Önder Matlı ve Canan Candemir Çelik’in yanı sıra Bursa BB Bşk.Yrd. Aziz Elbaş, Semerkand Vakfı 9. Merkez Sorumlusu Yusuf Şahin, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, Beşir Derneği 9. Merkez Sorumlusu Ömer Bostan, Bursa Tümsiad Bşk. Yrd. Halil Özkan ve diğer protokol davetlileri katıldı. 

 “Hizmeti nimet biliyoruz”

Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar değerli halk başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederken, Beşir Derneği’nin hizmetlerinin devam edeceğini belirtti. Sarıyar; “Beşir Derneği olarak yaptığımız çalışmaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken hizmeti nimet biliyoruz” dedi.

Açılıştan sonra davetliler “Paylaşım Noktası”nı gezerek faaliyetler hakkında bilgiler aldılar.

Paylaşım Noktası’nda ücretsiz alışveriş

“Paylaşım Noktası” adı altında Türkiye’nin ilk yardım mağazalarından birini de açan Beşir Derneği, bu hizmetiyle gıdadan elbiseye, temizlik ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına kadar geniş bir alanda yardım yapıyor. Derneğin başvurular neticesinde belirlediği ailelere aylık kartlar verip Paylaşım Noktaları’ndan ihtiyaçları oranınca ücretsiz alışveriş yapabilmeleri de sağlanıyor.