Kapat

Bayramlık Mağazaları Açılıyor

Beşir Derneği, her bayram olduğu gibi bu Ramazan bayramında da yetimlerin, kimsesizlerin ve ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz bayramlık giysi alabilecekleri mağazalar açıyor.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımı, bayramlık giysi, evden eve iftarlık sıcak yemek ikramı ve nakdi yardım gibi çeşitli insani yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, Türkiye genelinde "Bayramlık Paylaşım Noktası" açıyor.

 

İhtiyaç sahiplerinin para ödemeden bayramlık kıyafet alabileceği, hiç kullanılmamış giysilerin bulunduğu noktalar, arife gününe kadar hizmet verecek. İstanbul’da ise Ümraniye ve Fatih’te açılacak olan yardım mağazalarından, bayramlık kıyafet alamayacak durumda olan yoksul aileler yararlanacak. Bu proje ile ihtiyaç sahiplerinin kadın, erkek ve çocuk reyonlarında, kendilerine tanımlanan puan tutarınca, bayramlık ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri sağlanacak.

 

Bayram öncesi, ekonomik durumu el vermeyen kişilere, yeni bayramlık kıyafet sevincini yaşatmayı amaçlayan derneğimiz, kadın, erkek ve çocuk olmak üzere, bir ailenin tüm bayramlık kıyafet ihtiyacına cevap verecek.

 

Türkiye genelinde otuzdan fazla paylaşım noktasında, yılın 12 ayı, düzenli ayni yardımlarını devam ettiren derneğimiz, bayramlarda açılan bu mağazalar ile mazlum ve mahcup gönüllerin Beşir’i oluyor.

 

İstanbul'da 4 Haziran'da Ümraniye’de, 5 Haziran'da ise Fatih’te "Bayramlık Paylaşım Noktası" açılışı yapılacak.

 

İSTANBUL ANADOLU YAKASI

İstiklal Mah. Marmara Cad. No:47 Ümraniye/İSTANBUL


Mehmet Âkif Mah. Atatürk Cad. Çilek Sok. No:6 Sultanbeyli/İSTANBUL

 

İSTANBUL AVRUPA YAKASI

Derviş Ali Mah. Can Feda Camii Sok. No:22 Fatih/İSTANBUL