Kapat

Arakan Müslümanlarına Yardım Kampanyası

Arakan Yardımları,Yurtdışı Yardımları

Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 3 bine yakın Müslüman'ın katledildiği açıklandı. Bu gelişmelerin ardından Arakan'da son durum merak edilmeye başlandı.

 

Arakan'da son günlerde Müslümanlara karşı ordu mensuplarının yaptığı katliamlar 2012 ve geçen yıl Ekim ayında yaşananlardan kat kat daha fazla. Bu günlerde yaşananlar, bugüne kadar yaşananların en şiddetlisi. Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz, yavaşlatılmış bir soykırım ile karşı karşıya.

 

Yapılan silahlı saldırılar sonucu katliamların, işkence ve baskıların yeniden alevlenmesi üzerine binlerce insan hayatta kalabilmek için Bangladeş sınırına yığıldı. Bangladeş sınırının adeta can pazarına dönüşmesine sebep olan olaylar tüm şiddet ve vahşetiyle devam ediyor.

 

Bölgeye yönelik yardımlarına dört yıldır hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, Arakan'da yapılan ve halâ devam eden, 3 bin insanın katledildiği ve 100 binden fazla insanın da köylerinden çıkarak ölüm pahasına nehirlerden geçerek Bangladeş sınırına geldiği olayların ardından Rohingyalı ailelerin acılarını biraz olsun dindirmek adına yeniden harekete geçti.

 

Bangladeş’te bulunan Beşir ekipleri, Türkiye’den gelecek olan acil insani yardımları Arakanlılar’a ulaştırmak ve bir nebze olsun yaraları sarabilmek adına hazır bulunuyor. Gıda, giyim, barınma gibi her türlü insani yardıma muhtaç olan Müslüman kardeşlerimiz ivedi bir şekilde yardım bekliyor. Ayni yardımların mümkün olmadığı bölgeye, ancak nakdi yardım yapılarak Bangladeş sınırları içerisinde ihtiyaç malzemeleri temin edilip Arakanlı Müslümalara teslim edilebiliyor.

 

‘Arakan Yalnız Değil’ diyerek yardım çalışmalarına başlayan Beşir Derneği’ne ARAKAN yazıp 4032’ye göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

Ayrıca Beşir Derneği’nin banka hesaplarından yapacağınız yardımların açıklama bölümüne ‘Arakan Halkına Yardım’ yazıp bağışta bulunarak destek olabilirsiniz. BANKA HESAP NUMARALARIMIZ - ONLİNE BAĞIŞ İÇİN

 

www.besir.org.tr internet adresinden veya 02163754042 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.Fotoğraf Galerisi