Kapat

Aksaray Beşir Derneği Temsilciliğinden Halep Yardım Kampanyası

Aksaray Beşir Derneği Temsilciliğinden Halep Yardım Kampanyası

“Halep İçin Uzat Elini” kampanyası kapsamında yardım malzemeleri taşıyan tır, Aksaray’ dan Halepli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Beşir Derneği Bölge Koordinatörü Mustafa Şahin, Aksaray Semerkand Başkanı Çetin Turgut, Aksaray Belediye Bakan yardımcısı Süleyman Canbulut, Akim der Başkanı Kudüsi Bakar, Sağlık Sendikası Başkanı Rıfat Kaya, Türk Sağlık Sendika Başkanı Taner Kaya, Aksaray Kamu Hastaneler sağlık daire başkanı Ahmet Korkmaz, Hacı Kerim Yardımlı Orta Okul Müdürü Turhan Akkurt, Şeyh Edebali İmam Hatip Orta Okul Müdürü Okan Çelik ve Çok sayıda katılımcı eşliğinde Yardım Tırı Aksaray Cumartesi Pazarından Törenle uğurlandı.

Aksaray Beşir Derneği Temsilcimiz Mustafa Yılmaz duygularını şöyle ifade etti:

İyilik yapmak çevremizdeki insanlara veya diğer canlılara yardım etmek, onları mutlu etmektir, diyerek soğuk hava şartlarına aldırmadan yollara düşüp bir şeyler yapmanın gayreti ve çabası içine girdik.

İyilik yaparak sadece çevremizdekilere yardım etmeyiz, Kendimizde bundan faydalanırız. Yaptığımız iyilikle başkalarını mutlu ederiz ve onların mutluluğunu görünce bizde mutlu oluruz, fakat onların mutluluğunu görerek mutlu olmakla yetinmemeliyiz.

İyilik Gönüllüsü olarak, ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca düzenli olarak gıda ve benzeri yardımlarda bulunduklarını, yaşlı insanları ziyaret ettiklerini, çocuklara ve gençlere vakıf ruhunu anlattıklarını dile getiren, Aksaray Temsilcimiz Mustafa Yılmaz, “Karşılık beklemeden iyilik yapmak tüm canlılar için geçerlidir. Vakıf Ruhu hiç kimseyi ayırt etmeden sevmek ve yardım etmektir. Aksaray Beşir Derneği bünyesinde gönüllü hizmet ekimizle; Suriye Halep Kampanyasına destek vermek için ziyaretlerde bulunup Hayır sahiplerini bilgilendirme yaparak, Onların destek ve katkılarıyla Aksaray’dan Halep kampanyası dâhilinde 25 ton ekmeklik unu Dualarla gönderildik. Aksay halkına hayır sahiplerine Çok teşekkür ederim. Hayırla kalınız.


Fotoğraf Galerisi