Kapat

Afganistan

Afganistan Yardımları

Gönül coğrafyamızın başka bir köşesi de Afganistan.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı destekle Afganistan’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

Afganistan Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Afganistan’da gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

Afganistan Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Afganistan’da da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

Afganistan Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığınız bağışlarınızla Afganistan’da gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Afganistan Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.

Afganistan’da coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Afganistan’da temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

Afganistan Afet Yardımları

Beşir Derneği acil afet durumlarında dünyanın her yerinde yaraların sarılması ve temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yapmaktadır.

Köyü yok olmaktan Beşir Derneği ekipleri kurtardı

2014 yılında Afganistan'da 2 binden fazla insanın öldüğü selin vurduğu bölgeye yardım götüren Beşir Derneği ekipleri gelen bir haber üzere Karaboyun köyüne gittiklerinde adaya dönmüş bir köyle karşılaştılar. Derhal harekete geçen Beşir Derneği ekipleri 300 köylünün helikopterle kurtarılmasını sağladı.

Beşir Derneği ekiplerinin duyarlılığı birçok can kaybının önüne geçmiş oldu. İlerleyen saatlerdeki gelen büyük sel Karaboyun Köyünü tamamen sular altına bıraktı.

Afganistan Faaliyet Haberleri
Fotoğraf ve video galerisi


Fotoğraf Galerisi