Kapat

15 Temmuz Şehit Ailelerine Destek Kampanyası

Sosyal ve Kültürel Yardımlar

15 Temmuz Şehit Ailelerine Destek Kampanyası

 

Ülkemizin iradesine, birliğine ve bütünlüğüne yönelik düzenlenen özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen haince ve vahşice silahlı darbe teşebbüsü, Başta Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, siyasi partiler, asker ve polisimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın kararlı ve dik duruşları sayesinde ve özellikle kahraman halkımızın destansı mücadelesi sonucu bertaraf edilmiştir.

Vatan söz konusu olunca tüm farklılıklarımızı unutup birlikte tankların ve mermilerin önünde korkusuzca duran her kesimden vatandaşımızın yüzyıllar sonra bile gıpta le anlatacağımız ve gururlanacağımız destansı kahramanlıkları sayesinde ülkemiz ve milletimiz büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür.

FETÖ terör örgütünün bu hain kalkışması sonucunda, vatan için hiç düşünmeden canlarını veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Şehitlerimiz bu vatanın sahipsiz olmadığını gerektiğinde can veren neferlerin her tarihte olacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermişlerdir.  

Darbe olduğunu duyan binlerce insan hemen sokaklar açıkmış ve tankların önüne durarak iradesine sahip çıkmıştır. Bu esnada açılan ateş sonucu aralarında onlarca Beşir Derneği gönüllülerinin de olduğu 170’ten fazla sivil vatandaşlarımız şehit olmuş binlerce vatandaşımızda yaralanmıştır.

Devletimiz şehit ve gazilerimiz için her türlü sosyal desteği vereceğin ve şehit ailelerinin ve gazilerin mağdur edilmeyeceğini açıkladı.  Beşir Derneği olarak bizlerde gönüllülerimiz ve diğer sivil şehitlerimizin aileleri namına ve şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatacak projelerin hayata geçirilmesi adına destek kampanyası düzenlemiş bulunmaktayız.

İstanbul Valiliğimizin 04.08.2016 tarih ve 60968 sayılı olurları ile yurt genelinde bir yıl süre ile kampanyamız devam edecektir. 15 Temmuz Şehit Ailelerine Destek Kampanyası’na destek vermek için birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Tüm şehirlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

Onlar bize önce vatanı sonra ailelerini emanet ettiler.

Haydi Türkiye “Emanete” Sahip Çıkma Vaktidir.

 

 

Onlin Bağış                 : www.besir.org.tr

Sms Bağış                   : Şehit Yaz 4042’ye Gönder 30 TL

Banka İle Bağış           : T.C. Ziraat Bakası TR970001001728574610505088

 

 

 

 Fotoğraf Galerisi