Kapat

Beşir Derneği

Kan Kardeşliği Hızla Yayılıyor

Kızılay Derneği Kumru Şubesi ve Beşir Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen gönüllü kan bağışı alımı sonucunda 93 ünite kan toplandı. Ordu Kızılay Kan Merkezi Doktoru Özgül Bakan ve sağlık personeli nezaretinde gerçekleşen kan bağışı kampanyası İlçe Kaymakamı Ömer Said Şahin ve Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek tarafından da ziyaret edilerek kampanya hakkında bilgi alındı.

Kızılay Derneği Kumru Şubesi ve Beşir Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen gönüllü kan bağışı alımı sonucunda 93 ünite kan toplandı. Ordu Kızılay Kan Merkezi Doktoru Özgül Bakan ve sağlık personeli nezaretinde gerçekleşen kan bağışı kampanyası İlçe Kaymakamı Ömer Said Şahin ve Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek tarafından da ziyaret edilerek kampanya hakkında bilgi alındı. Sabah saatlerinde başlayan kampanya, kumrulu vatandaşların yoğun ilgisi sebebiyle akşam geç saatlere kadar sürdü.
Kızılay Derneği Kumru Şube Başkanı Erol Başar, Kızılay Kumru Kan Merkezi olarak, Kızılay Ordu Kan Merkezi tarafından yılda yaklaşık 6-7 kez olmak üzere kan alımı yapıldığını belirterek, "Bugün de Beşir Derneği ile işbirliği içersinde kan alımını gerçekletirdik. Daha önceki kan alımlarımızda 100-170 hatta 207 üniteye kadar kan alımı yaptığımız olmuştu. Bugün de 93 ünite kan alımı gerçekleştirildi" dedi.