Kapat

İstanbul’da Kudüs Gecesi

İstanbul’da düzenlenen Kudüs Gecesi’ne HAMAS’ın eski başkanı Halid Meşal katıldı.


İstanbul’da düzenlenen Kudüs Gecesi’ne HAMAS’ın eski başkanı Halid Meşal katıldı. Beşir Derneği’nin özel davetli olarak katıldığı program, Kudüs ve Tarihimiz Derneği (KUTAD), Filistin Dayanışma Derneği (FİDDER) ve İslam Dünyası STK’lar Birliği (İDSB) tarafından organize edildi.

 

İstanbul Başakşehir’de düzenlenen Kudüs Gecesi programında konuşan İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, "Pratik adımlar atılmasını ve Amerika'nın Kudüs kararına yönelik tepkinin yinelenmesini istiyoruz" dedi.

 

Türkiye halkının Kudüs konusunda ne kadar hassas olduğunu bildiklerini dile getiren Meşal, Kudüs halkının direnişini güçlendirmek için Türklerin ekonomik projelerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Hamas lideri, Kudüs'ün Allah'ın, Rasulü'nün, Hz. Ömer'in, Salahaddin El-Eyyubi'nin ve Sultan Abdulhamid'in emaneti olduğunu sözlerine ekledi.

 

İDSB Başkanı Av. Ali Kurt ile Beşir Derneği Genel Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı’nın bir görüşme gerçekleştirdiği Kudüs Gecesi programına TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz ve TÜMSİAD İstanbul Başkan Yardımcısı da katıldı.


Fotoğraf Galerisi