Kapat

Filistinli Yetimler, Beşir Derneği ve Al Ghawth ile Gülecek

Lübnan’da faaliyet gösteren Gavs Vakfı (Al Ghawth) ve Şifa Vakfı (Al Shifaa) Yöneticileri, Beşir Derneği Genel Merkezini ziyaret etti. Filistinli yetimler için projelerin görüşüldüğü ziyarette çok anlamlı hediyeler takdim edildi.

Lübnan ve Filistin'de faaliyet gösteren Gavs Vakfı ve Şifa Vakfı’nın yöneticileri Talal Hussein Mustapha, Dr. Majdi Krayem ve Wisam Mahmoud Beşir Derneği’ne gerçekleştirdikleri ziyarette Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar ile görüştüler. Görüşmede Al Ghawth ve Al Shifaa’nın faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler. 

Beşir Derneği’nin Türkiye ve Dünya’daki çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Talal Hussein Mustapha ve Dr. Majdi Krayem, uygun ortam ve zamanda Beşir Derneği ile ortak hareket etmek istediklerini belirtti.

“Filistin için yetimhane”

Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını belirtti. Sarıyar; “ Beşir Derneği’nin faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Lübnan ve Filistin’de bulunuyor. Bu ülkelerdeki çalışmalarımızda Al Ghawth ve Al Shifaa ile birlikte ortak hareket edeceğiz. Yakın gelecekte Filistin için yetimhane projemiz var. Bu proje ortak çalışma alanımız olabilir” dedi.

Anlamlı hediye

Ziyarette Gavs Vakfı yöneticileri hediyelerini ve sunarken, hediyenin üzerinde Filistin haritası bulunan bir halı olması dikkat çekti. Fatih Sarıyar misafirlerine yaptıkları çalışmalardan ve ziyaretten dolayı teşekkür plaketi verdi. 


Fotoğraf Galerisi