Kapat

Beşir Derneği

Elbistan Beşir Derneğinden Halep İçin Yardım Tırı

Elbistan Beşir Derneğinden Halep İçin Yardım Tırı

Beşir Derneği Elbistan Temsilciliği, tarafından başlatılan ‘Halep İçin Uzat Elini’ yardım kampanyasında toplanan 2 tır dolusu gıda ve giyim malzemesi Suriye’nin Halep şehrine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Halep’te yaşanan insanlık dramı nedeniyle mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarını karşılamak için başlattıkları yarım kampanyası hakkında bilgi veren Elbistan Beşir Derneği Temsilcisi Fehmi Gözükara, şunları söyledi:

“Beşir Derneği olarak yurt genelinde başlatmış olduğumuz ‘Suriye-Halep Yardımları’ kapsamında yürüttüğümüz insani yardım çalışmalarımız neticesinde bugün Elbistanlı hayırsever kardeşlerimizin destekleri ile 2 tır dolusu gıda yardımı gönderiyoruz. Son günlerde Halep’te yaşanan insanlık dramı nedeniyle mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarını karşılamak ve kardeşlerimizin yanında olduğumuzu her şekilde göstermek için  ‘Halep İçin Uzat Elini’ kampanyasını devam ettirmekteyiz.  Organize ettiğimiz yardım toplama çalışmalarımız Semerkand Vakfı ile devam etmektedir. Bugün göndermekte olduğumuz bu gıda malzemeleri hiç beklemeden direk Reyhanlı’da bulunan Cilvegözü Sınır kapısındaki Kızılay Toplama Merkezine aktarılacak ve buradan da en geç Çarşamba günü Suriye’ye geçirilecektir. Beşir Derneği’ne yapacağınız ayni ve nakdi bağışları ‘Gıda Bankacılığı’ kapsamında verginizden düşürebilirsiniz. Bu kampanya için gelen ayni ve nakdi bağışlar başta Halepliler olmak üzere Suriyeliler ve diğer tüm ihtiyaç sahipleri için kullanılacaktır.

Ayni malzeme temin edemeyen bağışçılarımızın nakdi yardımları ‘Suriye Halep Yardımları’ kapsamındaki ihtiyaçlarda tüm ihtiyaç sahipleri için kullanılacaktır


Fotoğraf Galerisi