Kapat

Çorlu Paylaşım Noktası Açıldı

Çorlu Paylaşım Noktamız, düzenlenen törenle 29.08.2015 tarihinde açıldı. Tören, Mehteran gösterisi sonrası okunan İstiklal Marşı ve Kuran tilaveti ile başladı.

Açılışa, Semerkand Vakfı 12. Bölge başkanı Ferhat YILMAZ, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih SARIYAR, Ergene Müftüsü, Çorlu İlçe Müftü Yardımcısı,  Müsiad Başkanı ve heyeti,  İlim Yayma Cemiyeti Başkanı, Tüm Kastamonulular Derneği Başkanı, 12. Bölge birim sorumluları , diğer paydaş dernek temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Açılış konuşması yapan Beşir Derneği Çorlu Temsilcisi Ömer KOCAGÖZ, Çorlu’da paylaşım noktası açarak Trakya’da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih SARIYAR yaptığı konuşmada," hayır hizmetinin bir şubesi olarak yaptığımız bu çalışmaya, gönülleriyle maddi ve manevi destek veren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Beşir Derneği  242 temsilciliği ile kamu yararına çalışan bir dernektir ve  55 ülkede partnerleriyle uluslararası  faaliyet  göstermektedir." dedi. SARIYAR, konuşmasında;  bütün gayesi hayır işlerinin yaygınlaşması, iyiliğin dünyaya hakim olması gayretiyle çalışan gönüldaşlarıyla, paylaşım noktası olarak adlandırılan hayır mağazalarının 21.'sinin açılışını gerçekleştirdiklerini  vurguladı.

12. Bölge Vakıf Başkanı Ferhat YILMAZ yaptığı konuşmada, Beşir Derneğinin yapmış olduğu çalışmalarla dünyanın her yerinde takdir gördüğünü, yardım ulaştırırken hiçbir ayrım yapmadığını, bu vatan topraklarında kim yaşıyorsa fark gözetmeksizin hizmet verildiğini, açılan paylaşım noktalarıyla da daha çok hizmet verileceğini söyledi.

Konuşmalar sonrası kurdele kesilerek Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği Paylaşım Noktası hizmete açıldı.