Kapat

Cevdet Şanlı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı Ziyaret Etti

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve beraberindeki heyet, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ziyaret etti.

Kurulduğu günden itibaren olağanüstü gayretlerle Türkiye’de ve dünyada yüzbinlerce insanın yardımına koşan Beşir Derneği, çeşitli kamu kurumları veya STK’larla işbirliği halinde çalışmalar yürüterek insani yardım ağını genişletmeye devam ediyor.

 

Bu kapsamda yapılan protokol ziyaretlerine bir yenisi daha eklendi. Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, beraberindeki heyetle birlikte Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete Cevdet Şanlı’nın yanı sıra Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası Müdürü Mehmet Âkif Bilgin ve Beşir Derneği Sultangazi Temsilcisi Ertuğrul Aydın katıldı.

 

Beşir Derneği’nin yurtiçinde ve yurtdışında yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Şanlı, şunları söyledi:

 

“Beşir Derneği olarak kurulduğumuz günden beri insanlık ailesinin pek çok sıkıntısına çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bazen kurak topraklarda su kuyusu olarak, bazen sıcak bir çorba olarak, bazen yakacak odun, bazen de milli iradenin bir neferi olup insanları müjdeliyor; yüzlerindeki tebessüm oluyoruz.”

 

Şanlı, Beşir Derneği’nin kurduğu aşevi, fırın, yetimhane ve yurtlardan da bahsederek sözlerini sürdürdü:

 

“Somali’de pek çok insani yardımın yanı sıra bir eğitim kompleksi de inşa ettik. Bu komplekste öğrenciler hem eğitim alıyor, hem barınıyor, hem de çeşitli sportif ve kültürel aktivitelerde bulunabiliyor. Ayrıca Kilis’te kurduğumuz aşevi ve fırınla her gün binlerce Suriyeli muhacir kardeşlerimize sıcak yemek ikramında bulunuyoruz.

 

Son olarak 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde de daha ilk geceden itibaren Türkiye’deki 258 temsilciliğimizle meydanlara indik ve milli irade nöbeti tutmanın yanı sıra halka yemek, tatlı, su gibi çeşitli ikramlarda bulunduk.”

 

Beşir Derneği’nin Halep İçin Uzat Elini, Yetimlere Bayramlık Dağıtımı veya diğer sosyal sorumluluk projelerine desteklerinden ötürü çok memnuniyet duyduklarını dile getiren Şanlı, Cahit Altunay’ın şahsında tüm Sultangazi Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Beşir Derneği’ne olan desteklerini sürdüreceklerini ifade etti. Ziyaret, hediye takdimiyle son buldu.


Fotoğraf Galerisi