Kapat

Çad Sağlık Bakanı, Beşir Derneği Yetkilileriyle Bir Araya Geldi

Beşir Derneği yetkilileri, Çad Sağlık Bakanı Mahamat Annadif Youssouf’un İstanbul’da kaldığı otelde bir araya geldi.

Dünya Müslüman Tıp Birlikleri Federasyonu (FIMA), Sağlık Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hayat Vakfı ve Türk Kızılayı ortaklığında gerçekleştirilen 34. Afrika Sağlık Kongresi için İstanbul’a gelen Çad Sağlık Bakanı Mahamat Annadif Youssouf, Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yard.Doç. Dr. Yavuz Baştuğ ve Beşir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Ali Karakaya ile bir araya geldi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye değinen Youssouf, “Türkiye’nin dünyada yapmış olduğu iyilik merkezli çalışmaların çoğu ülkemize de ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ülkemizin taleplerini dört başlık halinde sunduk.” dedi.

 

Çad halkının ihtiyaçlarını yönetim kurulu üyelerimize de anlatan Youssouf, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“İlk olarak su kuyusuna çok ihtiyacımız var. Su demek, sağlık demek. Malum ülkemizde kullanılabilen su oranının yüzde 50’si bozuk. Hatta su kuyusundan çok, su çeşmelerine ihtiyacımız var. Ayrıca suyun depolanmasına da ihtiyacımız var.”

 

Çad Sağlık Bakanı Youssouf, ülkedeki hastane ve eğitim sıkıntılarına da değinerek, “Türkiye’den bu konularda yardımlarını bekliyoruz. Eğitim konusunda öğrenciye balık tutmayı öğretecek, onları hayata kazandıracak programlara ihtiyacımız var.” diye konuştu.

 

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yard.Doç. Dr. Yavuz Baştuğ ve Beşir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Ali Karakaya'nın da Çad’a yapılacak yardımlarla ilgili fikirlerini sunduğu ziyaret, Çad Sağlık Bakanı Youssouf’a verilen hediyeler ile sona erdi.


Fotoğraf Galerisi