Kapat

Boyabat’ tan Yardım Tırı Yola Çıktı

Boyabat’ tan Yardım Tırı Yola Çıktı

Boyabat, Durağan Belediyesi, Beşir Derneği öncülüğünde “Halep İçin Uzat Elini” kampanyası kapsamında, toplanan yardım malzemeleri Halep’e ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 

Suriye'deki iç savaş sebebiyle Halep kentinde açlık çeken ve yardıma ihtiyacı olan sivil vatandaşlar için “Halep’e bir el de sen uzat” sloganıyla, Durağan Belediyesi ve Beşir Derneği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında, toplanan yardım malzemelerini İlçe Kaymakamı Akın Oruç, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Boyabat Semerkand başkanı Süleyman Soylu  Beşir Derneği Temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen törenle Halep'e gönderildi.  

 

İlçe merkezinde düzenlenen törende konuşan Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan kampanyaya büyük küçük destek olan herkese teşekkür etti. 

 

Kılıçaslan; “Tarih boyunca muhtaç, mağdur, darda kalmış, zulüm altında, savaş alanında, sıkıntı içerisinde bulunan herkesin yardımına koşan aziz bir milletin evlatlarıyız. Dünyanın neresinde olursa olsun zora düşen insanların ve Müslümanların yanındayız yanında olmaya da devam edeceğiz. 

 

Durağanlılar olarak yeri geldiğinde bir hastaya kan vermek için kuyruğa giren, yeri geldiğinde de vatan için gözünü kırpmadan bu topraklar için canımızı vermekten geri kalmayız. Halep’te ve çevre şehirlerinde inim inim inleyen bir örtüye muhtaç olan yavrularımıza, analarımıza, kardeşlerimize, antibiyotiği bırakın bir aspirine muhtaç olan, bombalar altında inim inim inleyen Müslüman kardeşlerimize Durağanlılar olarak elimizden geldiği şekliyle yardım ediyoruz. Bu konuda katkı sağlayan değerli vatandaşlarımdan, esnafına, öğretmeninden öğrencisine, çiftçisinden emeklisine, memurundan amirine, muhtarından sanayicisine kadar tüm hemşerilerime Allah için yürekten teşekkür ediyorum. 

 

Rabbim inşallah Halepli çocukların yüzlerinin güleceği, onların da anne baba hasretlerinin sona ereceği, her şeyden önce vatan hasretlerinin sona ereceği günleri bizlere de onlara da göstermeyi nasip etsin. Emeği geçen herkese verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 


Yapılan konuşmanın ardından yardım TIR’ı dualar eşliğinde Halep’e uğurlandı.


Fotoğraf Galerisi