Kapat

Beşir Derneği’nden 40 Köy Okulunda 1000 Öğrenciye Kırtasiye Yardımı

Beşir Derneği Kâhta Temsilciliği, 40 köy okulunda toplamda 1000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

Beşir Derneği Kâhta Temsilciliği diğer alanlarda olduğu gibi eğitim yardımlarında da çalışmalarını sürdürüyor. 40 köy okulunda toplamda 1000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunan temsilciliğimiz, bağışçıların destekleriyle bilgili, saygılı ve faydalı nesiller oluşturmanın gayreti içerisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Yapılan yardım organizasyonunda konuşan Beşir Derneği Kâhta Temsilcisi Mehmet Can, “Eğitim her bireyin hakkıdır. Bugün, çocuklarımıza bu yardımları yaparken geleceğimizin bilim adamları olabilecek kadar zeki olan çocuklarımıza sahip çıkmanın, onlara destek olmanın sevincini yaşamaktayız. Beşir Derneği Kâhta Temsilciliği olarak tüm çocuklarımıza yeni Eğitim döneminde başarılar dileriz. Nerede mahzun ve mahcup bir gönül varsa orada ve onlarla olmak amacımızdır. Beşir Derneği hem ülkemizde hem de dünyanın birçok yerinde gönüller yapmaya devam edecektir.” dedi.

 

40 köyde 1000 öğrenciye dağıtılan kırtasiye yardımının son durağı olan Göçeri Köyü İlkokulunda bulunan 177 öğrenciye kırtasiye malzemelerini dağıtmak üzere düzenlenen törene Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Selçuk ÇALIKUŞU, İlçe Emniyet Müdürü Durmuş Ali ÖZKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim TÜNÇMEN, diğer kamu kurumu amirleri, Göçeri Köyü Okulu idareci ve öğretmenleri, Göçeri Köyü ve çevre köyü muhtarları ile bu köylerdeki vatandaşların katılımları ve basın mensuplarının teşrifleri ile kırtasiye dağıtım programı gerçekleştirildi.


Fotoğraf Galerisi