Kapat

Beşir Derneği Sancaktepe Paylaşım Noktası Kasım Alışverişine Hazır

İhtiyaç sahiplerinin para ödemeden dilediğini alıp gidebildiği “Paylaşım Noktaları” hizmet vermeye devam ediyor.


Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi ve ihtiyaç sahibinin incinmemesi için azami özen gösterilerek geliştirilen Paylaşım Noktaları hizmet vermeye devam ediyor.  İhtiyaç sahipleri diledikleri ürünü marketten alışveriş yapar gibi alıyorı ancak hiç para ödemeden gidebiliyor.

 

İhtiyaç sahiplerinin yaşadıkları eve önceden bizzat gidilerek sosyal incelemelerde bulunulan ve ihtiyaç derecesine göre belli bir üst sınır belirlenen ihtiyaç sahibi, gerekli evraklarını gösterip üst sınırını aşmayana kadar bedava alışveriş yapabiliyor. Paylaşım Noktaları’nda kuru gıda, makarna, yağ, tuz, şeker gibi gıda ürünleri, deterjan ve kozmetik ürünleri, erkek, bayan ve çocuk olmak üzere kıyafet reyonları tıpkı bir market gibi düzenleniyor.

 

Paylaşım Noktaları’ndan yahut bizzat ihtiyaç sahibinin kapısına kadar giderek ihtiyaç sahiplerine teslim etmek üzere toplanan ayni bağışlar, Bölge Lojistik Depoları’nda muhafaza edilmekte, buradan dağıtım yapılmaktadır. Ayrıca Suriye, Arakan, Irak, Gazze, Afganistan gibi ülkelere gönderilen yardım tırları da yine bu depolardan sevk edilmektedir.

 

Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’nin 81 ilinde tam 250 noktada bulunan temsilcilikleri ve binlerce gönüllüsüyle insani yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, ihtiyaç sahipleri için çeşitli faaliyetler yürütmektedir.


Fotoğraf Galerisi