Kapat

Beşir Derneği

ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ KAN AĞLIYOR

Elmas rezervinin yoğun olduğu bölgelerde Müslümanlar vahşice öldürülerek göçe zorlanıyorlar. Öyle ki evlerinden zorla çıkarıp insafsızca işkence ederek öldürülen Müslümanlar Sokak ortalarına atılarak çürümeye bırakılıyor.

ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ KAN AĞLIYOR

Küresel güçler kendi çıkarlarını artırmak amacıyla bölgenin tasfiyesi için bilindik ve en etkin yöntem olan katlederek göçe zorunlu kıl metodun kullanmaktadırlar. Neden niçin demeden yıllarca beraber yaşadıkları komşuları olan Müslümanları vahşice öldürdüklerine şahit olduğumuz Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yaşananlar aynen Arakanda sergilenen katliamları aratmıyor.

Elmas rezervinin yoğun olduğu bölgelerde Müslümanlar vahşice öldürülerek göçe zorlanıyorlar. Öyle ki evlerinden zorla çıkarıp insafsızca işkence ederek öldürülen Müslümanlar Sokak ortalarına atılarak çürümeye bırakılıyor.

BM'ye göre, 2013 Aralık ayından bu yana en az 150 bin Müslüman Orta Afrika Cumhuriyeti'ni terk etmek zorunda kaldı. 800 bin kişi evlerini terk ederek kırsalda hiçbir şeyi olmadan yaşamaya çalışıyor. 2 milyon 300 bin kişi acil yardıma muhtaç.

Medyada gündemde yer bulamayan bu katliamın yaralarını sarmak ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmek için Türk STK’ları bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

İDSB çatısı altında istişare toplantıları sonucunda bölgeye yardım götürülmesi ve ihtiyaçların karşılanması için ortak hareket kararı alan 16 STK, AFAD desteği ile bölgeye 2 kargo uçağı ile yardım götürmek için hazırlıkları tamamladı.

Afad, Türk Kızılayı, AID, Beşir Derneği, Cansuyu, Denizfeneri, Diyanet Vakfı, Dostelli, Hayrat Yardım, İhh, İyilikder, Kimse Yokmu, Memur Sen, Sadakataşı, Şifa Platformu, Yardımeli ve Yeryüzü Doktorları toplamda 2 milyon TL yardım malzemesini bölgeye ulaştıracaklar.

İDSB çatısı altında kampanyanın yine tek imaj ve sloganla yürütülmesi kararı alındı.

Beşir Derneği olarak bölgeye yardım ekibi göndererek çalışmalara başladık. Kamerun ve Çat üzerinden yardım çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Beşir Derneği olarak Çat’ta (4-5 bin USD ), Kamerun’da ( 15-20 bin USD ) içme suyu ihtiyacı için kuyu açma çalışmalarını başlattık. Bölge insanının hiçbir şeyi olmadığı gerçeği üzerinde hareketle her şeyin acil yardım olarak değerlendirilmesi çok önemlidir. Gıda malzemeleri bölgeden temin edilebilirken, ilaç gibi diğer yaşam malzemeleri ülke dışından tedarik edilebilmektedir.

Beşir Derneği’nin Orta Afrika Cumhuriyeti yardımlarına destek olmak için;

SMS Bağış            :            ( Afrika yaz 4042’gönder 30 TL yardımda bulun.)

On-line Bağış     : https://bagis.besirdernegi.org/Site/genelbagis/default.asp?AnaID=4&AltTur=1

Banka Hesaplarımız İçin :  https://bagis.besirdernegi.org/Site/genelbagis/bankahesapno.asp


Fotoğraf Galerisi

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function setFetchMode() on boolean in /home/gencbesir/besir.org.tr/cms/inc/_functions.php:5054 Stack trace: #0 /home/gencbesir/besir.org.tr/detay.php(225): cmsManagement->IcerikListe(4, ' order by id de...', NULL, ' and ( 1=1 or ...') #1 /home/gencbesir/besir.org.tr/404.php(107): require('/home/gencbesir...') #2 {main} thrown in /home/gencbesir/besir.org.tr/cms/inc/_functions.php on line 5054