Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemeleri Nedir?

 

Paketler ya da koliler şeklinde hazırlanan yiyecek malzemelerine Kumanya denmektedir. Kumanya ile hazırlanan koli ya da paketler temel yiyecek maddeleri içermektedir. Ülkemizin dört bir yanına ve gönül coğrafyalarımızın mahzun beldelerine tüm yıl boyunca dağıtımı sağlanan kumanyaları ile yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahibi kimselerin yüzleri gülmektedir. Özellikle Ramazan ayının manevi ikliminde paylaşmanın bereketiyle bizler de Beşir Derneği olarak bu ay da gıda kumanyası dağıtımlarını arttırarak sürdürmekteyiz.

 

Kumanya Niçin Dağıtılır?

 

Halk arasında oruç ayı olarak da bilinen Ramazan ayı boyunca Müslümanlar bir taraftan oruçlarını tutup ibadetlerini gerçekleştirirken diğer taraftan da Ramazan ayının paylaşma ve bereketini de yaşamaya ve yaşatmaya çalışırlar. Gıda yardımları kapsamında gerçekleşen kumanya bağışlarının da Müslümanlar arasındaki paylaşma ve kardeşliğin bir parçası olarak dağıtımı sağlanır. Beşir Derneği olarak tüm yıl dağıtımını sağladığımız gıda kumanyaları ile ihtiyaç sahibi ailelerin, yetimlerin, öksüzlerin, savaş mağdurlarının ve nice mahzun yüreğin yanında yer alıyor, onların temel gıda problemlerini çözüyoruz.

 

Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemeleri Bağışı Ne Kadar?

 

Beşir Derneği’nin tüm ihtiyaç sahipleri için ulaştırdığı gıda kumanyalarına sizler de bağış yaparak destek olabilirsiniz. İçeriği zengin olan, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmeye vesile olan kumanya ve temel ihtiyaç malzemeleri bağış miktarı 200 TL’dir.

 

Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemeleri Kimlere Dağıtılır?

 

Gıda kumanyaları, öncelikle yurt içinde bulunan ve Beşir Derneği’ne web sayfası üzerinden yardım başvurusu yapmış ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım olarak yapılır. Bununla birlikte derneğimize bağışlanan gıda kumanyaları Suriye, Yemen, Arakan vb. Gibi savaş ve açlığın tehlikesinde bulunan savaş mağduru binlerce insanlara ulaştırılmaktadır.

 

Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemeleri Nasıl Dağıtılır?

 

Ülkemiz genelinde bulunan yaygın temsilcilik ağı ve gönüllü yapımız ile ülkemizin dört bir yanına kumanya bağışlarınızı ulaştırmaktayız. Kumanya ve temel ihtiyaç malzemeleri ya da gıda şartlı bağışlarınızı yurt dışında ise partner kurumlar aracılığıyla ulaştırılmasını sağlamaktayız.

 

Nasıl Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi Bağışı Yapabilirim?

 

Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi bağışlarınızı online bağış, telefon, temsilciliklerimiz ya da EFT-Havale yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Beşir Derneği web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi ısmına tıklayarak online bağışlarınızı gerçekleştirebileceğiniz gibi, 0216 375 40 402 telefon numaramızı arayarak ya da yine web sitemizde bulunan banka hesap numaraları bölümündeki hesap numaralarına EFT-Havale yoluyla  Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi bağışlarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz. Derneğimize ayrıca temsilciliklerimiz aracılığıyla makbuz karşılığında da bağışlarınızı yapabilirsiniz.

 

 

SMS İle Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi Bağışı Yapılabilir Mi?

 

Derneğimizin Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi ya da gıda şartlı oluşturduğu bağış havuzuna sizler de cep telefonunuz SMS bölümünden kolayca katkıda bulunabilirsiniz. Hemen “Gıda” yazıp 4012 (20 tl), 4032 (10 tl) ve 4042’ye (5 tl) göndererek parantez içinde belirtilen tutarlarda gıda bağışı yapabilirsiniz.

 

Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi Nerelerde Dağıtılır?

 

Beşir Derneği aracılığı ile yapılan Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi bağışları yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahibi kimseler ile buluşturulmaktadır. Başta ülkemiz olmak üzere gerçekleşen organizasyonlarla Kumanya ve Temel İhtiyaç Malzemesi çeşitli Afrika ve Asya ülkeleri gibi gönül coğrafyamızın dört bir köşesindeki mazlum ve mağdur kimselere ulaştırılmaktadır.