BEŞİR DERNEĞİ AFGANİSTAN İÇİN ACİL İNSANİ YARDIM FAALİYETİ BAŞLATTI
 
Beşir Derneği, geçtiğimiz günlerde Afganistan’ın Herat vilayetinde meydana gelen depremlerin ardından bölgedeki afetzedeler için acil insani yardım çalışması başlattı. 
 

Afganistan’da yaşanan depremler, Herat vilayetine bağlı 16 köyde ağır tahribata yol açtı. 6 köyde, evlerin tamamı yıkıldı. Depremin etkili olduğu Herat’ta 2 bin 500’den fazla kişi göçük altında can verirken, on binlerce insan da evsiz kaldı. Bölgede gıda, battaniye, giyim ve temiz suya ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor.
 

Afganistan depremlerinin yol açtığı yıkımın ardından hızla harekete geçen Beşir Derneği, başlattığı acil insani yardım faaliyetiyle afetten etkilenen Afganistanlı deprem mağdurlarına destek olmayı ve onların temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.
 

Beşir Derneği Yurt Dışı Birimi Koordinatörü Birol Eken, söz konusu yardım faaliyetleri hakkında şunları söyledi: 
 

"Kardeş ülke Afganistan, birkaç gündür şiddetli depremlerle sarsılıyor. Bölgede çok sayıda ölü ve yaralı var. Herat’a bağlı pek çok köyde evler yıkılmış durumda. Özellikle gıda ve temiz suya ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor. 
 

Bizler Beşir Derneği olarak Afganistan’daki depremlerin yol açtığı yıkımı gördükten sonra, hızla harekete geçme kararı aldık. Bu zor dönemde Afganistanlı kardeşlerimizin yaralarını sarmak için AFAD koordinasyonunda bölgeye ivedi bir şekilde acil insani yardım ulaştırıyoruz. Yurt dışı birimine bağlı ekiplerimiz afet bölgesine doğru yola çıktılar. Bağışçılarımızın da katkılarıyla afet bölgesinde; beslenme, barınma, giyim gibi temel insani yardım faaliyetleri yürüteceğiz inşallah.
 

Malum olduğu üzere Beşir Derneği, uzun yıllardır yurt içi ve yurt dışında, acil yardım operasyonlarını yürütmekte ve afetzedelere yardım eli uzatmaktadır. Gün, Afganistan’a yardım günüdür.
 

Herat’ta gerçekleştireceğimiz insani yardım faaliyetlerine destek olmak isteyen bağışçılarımız, Derneğimizin resmî web sitesi olan besir.org.tr adresinden afet bölgesine yönelik bağışlarını gerçekleştirebilirler.
 

Şimdiden tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, hayırlarının kabulünü Allah Teâlâ’dan niyaz ediyoruz.”
 

 

Afganistan’ın Herat vilayetinde 7 Ekim’de meydana gelen 6.3 şiddetinde ki deprem geniş bir alanda etkili olurken 2 binden fazla insan hayatını kaybetti. 
 

Beşir Derneği ekipleri ilk günden itibaren afet bölgesinde yardım çalışmaşarına devam ediyor. 
 

Bize Destek Olmak İster Misin?
 

Havaların geceleri iyice soğuduğu bölgede binlerce insan barınma, beslenme, temizlik ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayamıyor. 
 

Yaraları sarmak Afganistan halkına yardım etmek için 
 

Afganistan yazıp 4032’ye göndererek 10₺ bağışta bulanabilirsiniz. 
 

TR28 0020 5000 0004 0000 0000 19
 

Alıcı Adı : Beşir Sosyal Yardımlaşa ve Dayanışma Derneği
 

Açıklamaya Afganistan yazmayı unutmayınız.