Briket Ev Projesi ile Yorgun Bedenlere Yaslanacak Bir Duvar Oluyoruz

 

Suriye İç Savaşı dolayısıyla evlerinden göç etmek zorunda kalan savaş mağduru sivil ve sığınmacılar için İdlib’in Killi 2 Bölgesi’nde 7.500 kişilik yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. İlk 4 etabını tamamlayarak 5. etap çalışmalarına başladığımız “Briket Ev ve Sosyal Yaşam Alanı” projemiz ile derme çatma çadırlarda zorlu hava şartları ve afetlerle mücadele eden ailelerin başlarını sokabilecekleri güvenli ve sıcak yuvalar inşa ediyoruz.

 

Beşir Derneği olarak İçişleri Bakanlığı’nın öncülüğünde ve AFAD Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan “İdlib’in Yanındayız” kampanyası kapsamında İdlib’in Killi 2 Bölgesi’nde inşa ettiğimiz briket ev ve sosyal yaşam alanımızda ilk dört etap sonunda yaptığımız törenlerde yüzlerce aileye anahtarlarını teslim ettik.

 

 

Evlerini terk etmek zorunda kalıp çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren kimseler için sürdürdüğümüz briket ev projemizle birlikte bölgede bulunan Suriye Koordinatörlüğümüz aracılığı ile de gıda, giyim, yakacak ve ihtiyaç duyulan hemen her konuda Suriyeli sığınmacıların yardımına koşturmaya devam ediyoruz.

 

 

 

 

Bu kapsamda Kilis ve Reyhanlı’da bulunan lojistik depolarımız, aşevlerimiz ve günlük 100.000 ekmek üretim kapasiteli fırınımız ile de Suriye yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Suriye’nin İdlib, Azez, Etarip ve Eriha şehirlerinde bulunan paylaşım mağazalarımız ile de savaş mağduru ailelerin ihtiyaçlarını karşılayıp onlara destek olmak istiyoruz.

 

BRİKET EV BAĞIŞI

 

Suriyeli savaş mağduru sivil ve sığınmacıların insan onuruna yakışır bir şekilde hayatlarını sürdürmek için yaptığımız briket ev mahallemizin bağışlarınızla siz de büyümesine katkı sunabilirsiniz. Beşir Derneği’ne briket ev bağışı yapmak için Beşir Derneği online web sitesindeki online bağış bölümünden “Briket Ev (İdlib)” seçeneğinden dilediğiniz miktarda bağış gerçekleştirebilirsiniz. EFT veya Havale yoluyla bağışlarını ulaştırmak isteyen hayırseverler ise TR 6000 0100 0784 5746 1050 5133 IBAN numaralı Ziraat Bankası hesabına açıklama kısmında “Briket Ev” yazılı şekilde bağışlarını ulaştırabilirler.

 

 

 

BRİKET EVİN ÖZELLİKLERİ

 

Beşir Derneği’nin Suriye’nin İdlib’de devam eden briket ev projesi bünyesinde yapımları süren briket evlerin özellikleri şöyledir:

  • 40 m2 oturum alanı,
  • 2 oda,
  • Avlu,
  • Mutfak,
  • Banyo ve tuvalet
  • Su tankı ve su tesisatı
  • Foseptik altyapı 
  • Zemin ve tavanı beton kaplama 
  • PVC kapı ve pencere

 

Beşir Derneği tarafından İdlib’de yapılan briket evler ayrıca deprem ve diğer doğal afetlere dayanıklı olacak şeklide tasarlanmıştır. Evler ayrıca birbirine yakın olacak şekilde inşa edildiği için evlerin duvarlarının soğuk hava gibi olumsuz hava şartlarından etkilenmesi azaltılmaktadır.

 

 

 

SİZ DE BRİKET EV VE DİĞER TEMEL İHTİYAÇLAR BAĞIŞI YAPIN

 

Beşir Derneği Briket Ev Projesi’ne kısa mesaj (SMS) yoluyla destek vermek isteyen bağışçılarımız cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne SURİYE yazıp 4012’ye 20 TL, 4032’ye 10 TL veya 4042’ye 30 TL karşılığında gönderebilirler.