Son bombardımanla beraber 500 bin kişinin daha göç ettiği kamplarda gördüğümüz manzara içler acısı.

Rejim ve Rus bombardımanından canlarını zor kurtaran ailelerin sığındığı derme çatma kamplardaki zor ve çileli yaşamlarına birlikte şahit oluyoruz.

Çocukların sırtı açık ayakları çıplak, karınları aç!  Yaşanan bu insanlık dramını nasıl anlatsak bilemiyoruz. 

Yaralrı sarmak, bu mahzun gönüllere yuva olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

 

İdlib, Killi mevkisinde 40 dönüm arazinin üzerine briket evlerden oluşan 7500 kişilik kamp alanı inşaatımıza başladık. İlk etabı tammalandı. Yıl sonuna kadar 2. ve 3. etablarıda desteklerinizle tammalamayı planlıyoruz.

40 dönümlük kamp alanının inşaata hazır hale getirilmesi işlmlerinden sonra altyapı, tuvalet, su depolarının yapım çalışmaları da eş zamanlı olarak başladı.

40 m2 den oluşan briket evlerimiz; oturma odası, ebeveyn odası, tuvalet, banyo, mutfak ve kapalı bahçe alanı ( avlu) olan, alt zemin dolgu sonrası betonla yalıtımının sağlanması ve üst çatının da betondan inaşa edilerek yazın ve kışın hava koşıllarından etkilenmemesi sağlandı.

1 tonluk su tankı bulunan evlerimiz tam bir aile alanı olarak tasarlandı. Tüm ihtiyaçlarının evlerinin içerisinde giderecek olan ailelerimiz yıllardır bez çadırlardan kurtulcak olmanın sevincini yaşıyorlar. 

40 metrekarelik 2. ve 3. etap briket ev yapımını hızla  devam ettiriyoruz. İnşaa maliyelerinin sürekli arttığı Suriye şartlarında projenin deva edebilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.

Bir biriket evin inaşası için 7.500 TL gerekiyor. İç tefrişatı ise ayni ardımlardan tammalanmaktadır.

Sevdiklerinizin adını yaşatmak için bir biriket evin sponsoru olabilirsiniz.

Bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.