Suriye’de iç savaş yaklaşık 9 yıldır devam ediyor. Savaş sebebiyle yüz binlerce insan hayatını kaybetti. Milyonlarcası da evlerini ve arazilerini geride bırakarak ülkelerini terk edip derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi vermek zorunda kaldı.

İdlib’de 4 milyon insan çoğunluğu çadır kentlerden oluşan kamplarda yaşamaya çalışıyor. Bu kampların ciddi bir kısmı sular ve çamur içinde kalmış vaziyette. Son iki ayda kamplara sığınan 300 binden fazla insan var. Soğuğun ve çamurun hüküm sürdüğü kamplar artık mazlum kardeşlerimiz için yetersiz kalmaya başlıyor. Beşir Derneği olarak 9 yıldır devam eden bu acı tablo karşısında duyarsız kalmıyor, desteklerinizle insani yardım faaliyetleri düzenlemeye devam ediyoruz.

Bölgede su, kuru gıda, battaniye, kömür, kıyafet, ayakkabı ve ilaç dağıtımlarını hızla sürdüren derneğimiz, aşevi ve fırınlarıyla beraber sıcak ekmek ve yemek dağıtımına sizlerden aldığı destekle yıllardır devam ediyor. Kamplarda binlerce insan temiz ve içilebilir suya ulaşmakta zorluk çekiyor. Ayakkabısı olmayan yüzlerce çocuk çamur içinde yürüyor ve oyun oynuyor. Anne ve babalar çocuklarının hiçbir isteğini yerine getiremiyor. Şartlar her geçen gün ağırlaşıyor.

Derneğimiz bugüne kadar sizlerin destekleri ile yapmış olduğumuz yardım faaliyetlerin yerine getirdi. Yanı başımızda sınırımızda, insanlık onuruna yakışmayacak koşullarda yaşayan mazlum kardeşlerimize yine sizlerin desteği ile umut olacağız.