Pakistan Yardımları

Dünyada en fakir ülkelerden biri de Pakistan’dır.

 

Beşir Derneği; bağışçılarından aldığı destekle kardeş ülke Pakistan’da yaşayan ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve çocuklar içinde insani yardım çalışmaları yapmaktadır.

 

Pakistan Gıda Yardımları

Beşir Derneği; İhtiyaç sahibi ailelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğümüz yardım çalışmaları kapsamında Pakistan’da gıda kumanyası dağıtımları yapılmaktadır.

 

Pakistan Kurban Kesim Organizasyonları

Beşir Derneğine bağışladığınız kurban hisselerinizle düzenlediğimiz vekâleten kurban kesim organizasyonları dâhilinde Pakistan’da da düzenli olarak bağış kurban kesiyor ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.

 

Pakistan Ramazan Yardımları

Rahmet Ayı Ramazan-ı Şerif-in bereketini yeryüzündeki kardeşlerimizi ile paylaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Yaptığınız bağışlarınızla Pakistan’da gıda Kumanyası, bayramlık kıyafet alıyor, iftar sofraları kuruyoruz. Fitrelerinizi gerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

 

Pakistan Su Kuyusu

Çatlamış dudaklara kana kan temiz su içmelerini sağlamak ve kurumuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için birçok ülkede su kuyuları açıyoruz.Pakistan’da coğrafi zorluklar, yetersiz donanım ve mali gücün zayıf olmasında kaynaklı özellikle kırsal kesimlerde ciddi su sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu nedenle Beşir Dermeği olarak Pakistan’da temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için kuyular açıyoruz.

 

Pakistan Afet Yardımları

Beşir Derneği acil afet durumlarında dünyanın her yerinde yaraların sarılması ve temel ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar yapmaktadır.

 

Beşir Derneği 2007 Pakistan sel felaketinde 110 adet kalıcı konut yaptırıp ihtiyaç sahiplerine teslim etmiştir.

 

Pakistan Faaliyet Haberleri