Bu Ramazan iftar saatlerinde sofralar garip kalmasın diye,DÜNYANIN EN BÜYÜK SOFRASINI, GÖNÜLLERDE KURUYORUZ.

 

Koronavirüs Pandemi sürecinde milli birliğimizi sağlamak, birbirimize destek olmak ve Ramazan-ı Şerif’in bereketini paylaşmak için bir projemiz var.

 

"Gönül İftarları"

Ramazan ayının sevincini paylaşmak ve yediklerimizden ikram etmek bizim inancımızın gereği, toplumumuzun kadim geleneğidir.

 

Peygamber Efendimiz(s.a.v.), "Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları affolur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir" buyurunca, Ashab-ı Kiramdan bazıları, bir oruçluyu iftar ettirecek kadar zengin olmadıklarını söylediler. Onlara cevaben Efendimiz(s.a.v.)"Bir hurmayla iftar verene de, yalnız suyla oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de bu sevab verilir" buyurdu.

 

Yine bir Hadis-i Şeriflerinde, "Ramazanda bir misafire oruç açtırana Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır" buyurdular.

 

Sosyal mesafe gereği madem evlerimize misafir alamıyoruz, biz de iftar sofralarımızı gönüllere taşırız.

 

Nasıl mı?

  • Yapacağınız bağışlar sistemimize kayıtlı, sosyal incelemeleri yapılmış 10 binden fazla aileye nakdi olarak ödenecektir. Bu süreçte; yeni başvuru yapmış ve sosyal incelemesi tamamlanmış ihtiyaç sahibi aileler de bu projeden faydalanacaktır.
  • Projeden faydalanan sayısı gelen iftar bağışı bütçesine göre belirlenecektir.
  • Ramazan ayı sonunda faaliyet raporumuz besir.org.tr/ramazan sayfası üzerinden yayınlanacaktır.
  • Bir aileye verilecek destek; ihtiyacına ve aile fertleri sayısına göre belirlenecektir.
  • Bağışların Ramazan ayından önce gelmesi organizasyonumuzun amacına ulaşmasına ve ailelerin iftar sevincini Ramazan ayının başından itibaren yaşamalarına yardımcı olacaktır.
  • 20 TL kişi başı iftar bedeli olarak hesaplanmıştır.

 

Nasıl Bağış Yapacağız?

Beşir Derneği’nin Ramazan Özel web sayfasında bulunan İFTAR BAĞIŞI linki üzerinden 20 TL ve katları şeklinde online bağış yapabilirsiniz,
İFTAR yazıp 4012’ye göndererek 20 TL bağış yapabilirsiniz.


İnternet Bankacılığındaki EFT/HAVALE seçeneklerini kullanarak 20 TL ve katları şeklinde bağış yapabilirsiniz. Açıklamaya mutlaka "İFTAR BAĞIŞI" yazmanız gerekmektedir.