Beşir Destek Kartı Nedir?

 

Beşir Destek Kartı, Beşir Derneği’nin ihtiyaç sahiplerine tanımladığı bir sosyal destek kartıdır. Beşir Derneği’nin Beşir Destek Kartı tanımladığı ihtiyaç sahipleri bu kart ile derneğimizin anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlardan alışveriş ve hizmet indirimi sağlamaktadır. Beşir Destek Kartı ile fiziksel ve online olmak üzere alışveriş imkanı sunan Beşir Derneği, yeni geliştirdiği bu model ile ihtiyaç sahibi kimseleri verileni alan konumundan tercih eden konumuna gelmesini sağlamaktadır.

 

 

 

Beşir Destek Kartı Ne İşe Yarar?

 

Beşir Destek Kartı, ihtiyaç sahiplerinin öncelikle kolay ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmelerini ve verilen bazı hizmetlerden indirim ya da ücretsiz faydalanabilmeyi sağlamaktadır. İhtiyaç sahipleri derneğimizin tanımladığı Beşir Destek Kart ile anlaşmalı olduğumuz market zincirleri ya da e mağazalardan geniş ürün yelpazesi ile ihtiyacı olduğu ürünleri kolaylıkla tedarik edebilmektedir. Bununla birlikte örneğin anlaşmalı olunan bazı hastanelerden muayene hizmetini de ücretsiz ya da indirimli alabilmeyi sağlayan Beşir Destek Kart, kapsamını sadece temel ihtiyaç malzemelerinin satın alınması değil, sağlık gibi önemli bir alanda da kullanılması ile çok geniş tutmuştur.

 

Beşir Destek Kartı Kimlere Tanımlanmaktadır?

 

Beşir Destek Kartı, Beşir Derneği’ne yardım başvurusunda bulunmuş ve yapılan sosyal incelemesi sonucu ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen tüm ihtiyaç sahiplerini kapsamaktadır. Derneğimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine tanımlanan Beşir Destek Kartları, yapılan sosyal incelemesi sonucu kendilerine verilen bir limit dahilinde kullanıma hazır bulunmaktadır. Beşir Destek Kartı tanımlı kişiler bu kartın bütün yararlardan faydalanabilmektedirler.

 

 

Beşir Destek Kartı İle Hangi Ürünleri Satın Alınır/ Hangilerini Satın Alınamaz?

 

Beşir Destek Kartı ile gıda, giyim, temizlik, yakacak vb. gibi temel gereksinimleri herhangi bir ücret ödemeden Beşir Derneği’nin anlaşma yaptığı kurum ve kuruluşlar aracılığıyla karşılalanabilmektedir. Bununla birlikte Beşir Destek Kartı ihtiyaç sahiplerine bazı hizmetlerden indirimli faydalanmayı sağlar.

İçerisinde iyilik dolu Beşir Destek Kartı,  Alkol, Tütün ve tütün mamulleri, Elektrik ve elektronik cihazlar, Beyaz eşya, mobilya vb. gibi ev eşyaları,  gibi ürün ve hizmetlerde kullanılamamaktadır.

Beşir Destek Kartı ile alışveriş yapılabileceği ve  hizmet indirimlerinden faydalanabileceğiniz kurum ve kuruluşların listesi besir.org/destekkart adresinden duyurulmaktadır.

 

Beşir Destek Kartının Geçerlilik Süresi Nedir?

 

Beşir Destek kartı, Beşir Derneği’nin ihtiyaç sahiplerine tanımladığı yardım süresi içerisinde geçerliliğini korumaktadır. Yardım süresinin sona ermesi durumunda ihtiyaç sahiplerine verilen iyilik dolu alışveriş kartının da geçerliliği kalmayacaktır.

 

Beşir Destek Kartı Bağışı

 

Beşir Derneği tarafından geliştirilen ve ihtiyaç sahiplerinin kullanımına açılan Beşir Destek Kartı’na bağış yaparak sizler de ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olabilir, temel ihtiyaç malzemelerinden, hizmet alımına kadar geniş bir yelpaze sunan Destek Kart projemize destek olabilirsiniz. Zekat bağışlarınız, Yakacak, Giyim ve Gıda türünde yapacağınız bağışlarınız Beşir Destek Kartı kapsamında değerlendirilecektir;

-
https://www.besir.org.tr/banka-hesap-numaralari sayfamızda bulunan banka hesaplarımıza Havale – EFT bağışı yapabilir,

 

- https://www.besir.org.tr/online-bagis online bağış sayfamızdan kredi kartı ya da banka kartınız ile kolayca nakdi bağışı yapabilir, daha fazla aileye ulaşmamıza vesile olabilirsiniz.

 

Destek Olmak İster Misiniz?