Suriye'de yaklaşık on senedir iç savaş devam ediyor. Bu savaşın neticesinde yüz binlerce insan toplu bir göçe mecbur kaldı. Binlercesi vefat etti, yüz binlercesi ise hala vatanlarından, evlerinden uzak bir şekilde yaşamaya devam ediyor.

Beşir Derneği olarak olayların başladığı ve şiddetlendiği günlerden itibaren maddi ve manevi şekilde kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz yardımlar ile kardeşlerimizin barınma, gıda gibi temel ihtiyaçlarının yanında çocuklar için sosyal faaliyetler de düzenlemeye devam ediyoruz.

Genel Başbakanımız Fatih Sarıyar ekiplerimizin periyodik olarak dağıtım gerçekleştirdiği Suriye yardım organizasyonlarına katıldı. Risale ve Sefire Siccu kamplarında gerçekleşen sıcak ekmek dağıtımı, gıda kolisi ve oyuncak dağıtımı faaliyetlerine bizzat katılım sağlayan Genel Başkanımız, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek dağıtım gerçekleştirdi.

Genel Başkanımız Sarıyar, "Hemen yanı başımızda yaşanan insanlık dramına sessiz kalmıyoruz. Tüm gücümüz ve bağışçılarımızdan gelen destekler ile burada, İdlib ve çevresinde bulunan kamplarda düzenli dağıtımlarımızı gerçekleştiriyor, kardeşlerimizin yaralarını sarmayı sürdürüyoruz." açıklamasında bulundu.

Sizler de bağışlarınızla Suriye Yardımlarına destek olabilirsiniz.