2017 yılında yaşanan soykırım nedeniyle evlerini bırakıp günlerce yalın ayak yollarda yürüyüp Bangladeş'te bulunan mülteci kamplarına sığınan Arakanlı kardeşlerimizin her daim yanında olduk ve desteklerinizle olmaya devam ediyoruz.

Peki neler mi yaptık ? Buyrun

Derme çatma naylon çadırlarda, soğuk ve çamur içerisinde yaşam mücadelesi veren Arakanlı kardeşlerimizin kaldığı Cox Bazar kampında içerisinde 8 bin kişinin faydalanabileceği bambu evler, mescid, ve çocuklar için oyun parkının bulunduğu "Beşir Anadolu Mahallesi'ni" inşa ettik.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın Arakanlı kardeşlerimiz için inşa ettiği sahra hastanesinin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için aşevi kurup, hem hasta ve yakınlarının hem de sağlık personelinin hizmetine sunduk.

Gönül coğrafyamızın pek çok beldesinde olduğu gibi içilebilir derecede temiz suya ulaşmanın zor olduğu Arakan kamplarında inşa ettiğimiz su kuyusu ve çeşmeler ile çatlayan dudaklara pınar olduk. 

Soykırımın başladığı ilk andan itibaren periyodik olarak Arakan kamplarına giden ekiplerimiz gerçekleştirdiği gıda dağıtımları ile kanayan yaraların sarılmasına vesile oldu.

Arakan için başlattığımız yardım kampanyamız hız kesmeden devam ediyor. Destekleriniz ile her daim elimizi uzattığımız kardeşlerimiz için bağışta bulunmak için;

ARAKAN Yaz 4032'ye Gönder 10 tl
Online bağış için; besir.org.tr/online-bagis

Detaylı Bilgi İçin;
0216 375 4042Bağış Yap

Genel Bağış

EKLE

Arakan Yardım Kampanyası

EKLE