Yurtiçi Kan Bağışı

Beşir Derneği olarak kan bağışı toplanmasına yönelik yurt içerisindeki büyük çaplı desteğimizi sürdürüyoruz. Desteğimizin bir parçası olarak Türk Kızılayı ile beraber yaptığımız Kan Kardeşim kan bağışı kampanyamız bünyesinde son olarak Sakarya, Denizli ve Afyon’da kan bağışı çalışmaları gerçekleştirdik.

 

Beşir Derneği olarak Covid-19 sebebiyle azalan kan stoklarını artırmak için Türk Kızılayı ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalara devam ediyoruz. Son olarak derneğimiz tarafından Sakarya, Afyon ve Denizli’de kan bağışı çalışmaları yapıldı. Bu şehirlerimizde bulunan temsilciliklerimiz tarafından sağlanan çalışmalara gönüllülerimiz ve vatandaşlarımız katılım sağladı.

 

“Kan Ani Değil Sürekli İhtiyaçtır”

 

Derneğimizin “kan ani değil sürekli ihtiyaçtır” fikrinden hareketle gerçekleştirdiği kan bağışı çalışmalarımız Kan Kardeşim Projesi ismi ve çatısı altında devam ediyor. Beşir Derneği’nin temsilcilikler aracılığıyla katılımlarını sağladığı kan bağışı çalışmalarına gönüllülerimiz ise yaptıkları bağış ve yardımlarla desteklerini sağlıyorlar.

 

Temsilciliklerimiz ve Gönüllülerimize Teşekkürler

 

Beşir Derneği’nin İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürü Birol Eken yürütülen çalışmalarla ilgili olarak derneğin Türk Kızılayı ile uzun yıllardır devam eden çalışmalarının olduğunu hatırlattı ve bundan sonraki ihtiyaç ve kampanyalarda da dernek olarak kan bağışı çalışmaları için gerekli her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti. Eken ayrıca sokağa çıkma yasağı boyunca devam eden faaliyetlerde büyük bir özveri ile rol alan dernek gönülleri ve kan bağışçıları için de teşekkür etti.

 

Kızılay’a Verdiğimiz Destek Sürecek

 

Beşir Derneği’nin kan bağışı toplanmasına yönelik Türk Kızılay’a verdiği destek bundan sonra da devam edecek. Derneğimizin yurt içinde yürüttüğü faaliyetlere ilişkin gelecek etkinlikleri Kan Kardeşim internet sayfasından takip ederek Covid-19 salgınının neden olduğu olumsuz koşullar dolayısıyla azalan kan stoklarının önüne geçme yolunda sizler de Beşir Derneği’ne destek sağlayabilirsiniz.Donate

Yurtiçi Kan Bağışı

Genel Bağış

EKLE