Yavuz Sultan Selim Han Adına Su Kuyusu Somali'de Hizmete Girdi

Beşir Derneği’nin gönül coğrafyamızdaki temiz ve içilebilir suya erişimi olmayan kimseler için yürüttüğü su kuyusu çalışmaları sürüyor. Derneğimiz son olarak gerçekleştirdiği faaliyetinde Somali’de 1200 kişinin faydalanacağı Yavuz Sultan Selim Hân Su Kuyusu’nu hizmete açtı.

 

Beşir Derneği su kuyusu bağışı çalışmalarının bir parçası olarak Somali’De yeni bir su kuyusunu faaliyete açtı. Torbalı Vakfı’nın katkılarıyla açılan su kuyusuna Yavuz Sultan Selim Hân Su Kuyusu ismi verildi. Somali’nin Baydabo Vilayeti’ne bağlı Berdaale Bölgesi’nde hizmete açılan su kuyusu ile 1200 kişinin temiz suya erişimi sağlandı. Derneğimizin bu faaliyeti ile temiz ve içilebilir suya kavuşan çocukların ise gösterdiği heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.

 

Su Kuyusundan 1200 Kişi Faydalanacak

 

Gönül coğrafyasında bulunan mazlum ve mağdurların yardımına koşmaya devam eden Beşir Derneği, su kuyusu bağışı kampanyaları ile gönderilen emanetleri ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmaya devam ediyor. Derneğimizin son olarak Somali’de faaliyete geçirdiği Yavuz Sultan Selim Hân Su Kuyusu’ndan toplamda 1200 kişi faydalanıyor. Temiz suya erişimleri bulunmayan bu kişilerin açılan bu su kuyusu ile içilebilir ve temiz su ihtiyaçları giderilmiş olundu. Beşir Derneği su kuyusu çalışmaları gönül coğrafyamızın dört bir köşesinde ihtiyaç sahipleri için uygulanmaya devam edecek.

 

Beşir Derneği Su Kuyusu Çalışmaları

 

Beşir Derneği olarak sadece 2020 yılında toplamda 341.115 kişinin faydalandığı toplam 224 su kuyusu ve çeşmeyi gönül coğrafyamızdaki mazlum ve mağdurlarla buluşturmayı bildik. Derneğimizin diğer kampanyalar gibi önemle üzerinde durduğu su kuyusu çalışmaları 2021 yılında da geçtiğimiz seneden çok daha fazla bir yoğunlukla devam ediyor. Covid-19 salgınının neden olduğu türlü zorluklar ve ulaşım sıkıntılarına rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdüren derneğimizin faaliyetlerine su kuyusu bağışı yaparak sizler de katkı sunabilirsiniz.

 

Kolaylıkla Su Kuyusu Bağışı Yapabilirsiniz

 

2020 senesinde toplamda 224 su kuyusu açan derneğimiz önümüzdeki sene açtığı su kuyusu sayısını çok daha fazla artırmayı amaçlamaktadır. Hala temiz suya erişimi olmayan binlerce kişiye yardım götürebilmek için çalışmalarını sürdüren derneğimize sizler de yapacağınız bağışlarla katkı sunabilirsiniz. Beşir Derneği su kuyusu bağışı yapmak için derneğimizin web sitesindeki online bağış bölümünde bulunan su kuyusu bağışı kısmından bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. Bunun dışında cep telefonlarınızın mesaj bölümünden “SU” yazıp 4012’ye SMS göndererek de 20 TL su kuyusu bağışı yapabilirsiniz.Bağış Yap

Yavuz Sultan Selim Han Adına Su Kuyusu Somali'de Hizmete Girdi

Su Kuyusu Projesi

EKLE