Pendik, Kocaeli ve Of’ta 395 Ünite Kan Bağışı

Beşir Derneği olarak kan bağışı toplanmasına yönelik yurt içerisindeki büyük çaplı desteğimizi sürdürüyoruz. Desteğimizin bir parçası olarak Türk Kızılayı ile beraber yürüttüğümüz Kan Kardeşim kan bağışı kampanyamız bünyesinde bu hafta sonu Pendik, Kocaeli ve Trabzon Of’ta açtığımız standlarda toplam 395 ünite kan bağışı topladık.

 

Beşir Derneği olarak Covid-19 sebebiyle azalan kan stoklarını artırmak için Türk Kızılayı ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalara devam ediyoruz. Son olarak derneğimiz tarafından hafta sonu Pendik, Kocaeli ve Of’ta kan bağışı toplama çalışması yürütüldü. Kan Kardeşim projesi bünyesinde Türk Kızılayı ile ortak bir şekilde yürüttüğümüz bu faaliyetlerimizde Kocaeli’nde 160, Pendik’te 121 ve Of’ta ise toplam 114 ünite kan bağışı sağlandı. Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı gün ve saatlerde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına gönüllülerimizin ve halkımızın ilgisi oldukça yoğun oldu.

 

Haftasonu gerçekleştirilen kan bağış işlemleri ile Beşir Derneği’nin Türk Kızılayı ile beraber gerçekleştiği Kan Kardeşim projesi kapsamında toplanan toplam ünite kan sayısı 110 binin üzerine çıktı. Bu süreçte ayrıca Kan Kardeşim projesine destek veren toplam gönüllü sayısı ise 30 bine ulaştı. Beşir Derneği’nin Kan Kardeşim projesi ile Türk Kızılayı’na verdiği destek önümüzdeki günlerde de devam edecek.

 

Türk Kızılayı ile bu hafta içi yürüteceğimiz çalışmalarımızda ekiplerimiz Kocaeli, Kayseri ve Tokat’ta çalışmalarını yürütecek. Bizler de bu bölgelerde bulunan gönüllülerimizi kan bağışı yapmak için açılan Kan Kardeşim kan bağış standlarına bekliyoruz. Sizler de Beşir Derneği olarak yürüttüğümüz kan bağış kampanyasının detaylarını Kan Kardeşim etkinlik sayfasından öğrenebilir ve yurt içi kan bağışı işlemlerinin yapılacağı yerleri buradan takip ederek kampayamıza destek sağlayabilirsiniz.

 Donate

Pendik, Kocaeli ve Of’ta 395 Ünite Kan Bağışı

Genel Bağış

EKLE