Mali Büyükelçimize Ziyaret

Beşir Derneğimizin Mali’deki ekipleri, başkent Bamako’daki Mali Büyükelçimize ziyarette bulundular. Sayın Büyükelçimiz ile yaklaşık 1 saat süren görüşmede Beşir Derneği’nin bölgede 4 hafta sürecek insani yardım faaliyetleri hakkında bilgi verilerek Mali ve çevre ülkelerde daha aktif bir insani yardım çalışmaları yürütülebilmesi için gerekli yol haritaları üzerine istişare edildi.

 

Beşir Derneği’nin insani yardım faaliyetleri gerçekleştirmek için Mali’de bulunan ekiplerimiz Mali’nin başkenti Bamako’daki Büyükelçiliğimize ziyarette bulunarak Mali Büyükelçimiz Sayın Murat Mustafa Onart ile görüştüler. Bamako Büyükelçimiz ile yaklaşık 1 saat süren ziyarette Beşir Derneği’nin bölgede yapmayı planladığı insani yardım projelerinden söz edildi.

 

STK’ların Bölgedeki Çalışmalarının Artırılması

 

Beşir Derneği’nin Yurt Dışı Sosyal Yardımlar Koordinatörü Samet Çınar ve Uluslararası İlişkiler ve Proje Birimi Koordinatörü Doğukan Doğu’dan oluşan iki kişilik ekibimizin Murat Mustafa Onart ile yaptığı görüşmelerde derneğimizin bölgedeki 4 hafta sürecek insani yardım faaliyet planları ile birlikte Mali’nin siyasi, sosyal ve kültürel yaşantısına ilişkin de detaylı bir sohbet gerçekleştirdiler. Ekibimizin Sayın Büyükelçimizle birlikte gerçekleştirdiği görüşmede ayrıca Beşir Derneği’nin Mali ve çevre ülkelere yönelik gelecek faaliyetlerine ilişkin projeleriyle beraber Türk STK'ların bu bölgelerde daha aktif ve verimli faaliyetler gerçekleştirmesi için gerekli yol haritaları hakkında konuşuldu.

 

Mali’de Beşir Derneği Çalışmaları

 

Dünya’da kişi başına düşen milli gelirin en düşük olduğu ülkelerden birisi olan Mali’ye yönelik olarak Beşir Derneği gıda yardımı, kurban kesim organizasyonları, Ramazan yardımları ve su kuyusu organizasyonları gibi birçok farklı insani yardım çalışmasını yürütmeyi sürdürüyor. Beşir Derneği’nin bu organizasyonların koordinasyonu için hâlihazırda bölgede bulunan ekibimizle beraber Mali’ye yönelik insani yardım faaliyetlerimiz sürmeye devam edecek.Bağış Yap

Mali Büyükelçimize Ziyaret

Genel Bağış

EKLE